کـد خبـر : 20747
تـاریخ انتـشـار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۲۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

یک فعال صنفی دانشگاه مطرح کرد؛

علت محرومیت از تحصیل ۵ دانشجوی علوم‌پزشکی شهید بهشتی

در پی انتشار اطلاعیه‌ای روی سایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص صدور حکم انضباطی برای یک دانشجوی دانشکده پرستاری این دانشگاه، ایسنا موضوع را از مسئولان و همچنین شورای صنفی دانشگاه پیگیر شد. در این زمینه یک فعال صنفی با اشاره به محرومیت دبیر شورای صنفی و ۴ دانشجوی دیگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به دلیل برپایی تجمع غیرقانونی و اخلال در نظم دانشگاه و امور آموزشی دبیر شورای صنفی به مدت دو سال محرومیت در نظر گرفته شده و برای ۴ نفر از دانشجویان به دلیل جلوگیری از برپایی امتحان، یک سال محرومیت از تحصیل در نظر گرفته شده است.

علت محرومیت از تحصیل ۵ دانشجوی علوم‌پزشکی شهید بهشتی

به گزارش خبرگزاری ایونا، مسعود هاشمی اظهار کرد: جزئیات زیادی به شکل کامل و به طوری‌که ما نیز از آن مطلع باشیم، از سوی دانشگاه منتشر نشده است و تنها موردی که می‌دانیم این است که حکم اولیه برای دبیر شورای صنفی دانشگاه دو سال محرومیت از تحصیل بوده و دلیلی که ذکر شده برپایی تجمع غیر قانونی در دانشگاه است که موجب اخلال در نظم دانشگاه و امور آموزشی شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین برای چهار نفر دیگر حکم مبنی بر یک سال محرومیت از تحصیل داده شده است و دلیلی که برای این حکم عنوان شده، جلوگیری از برگزاری امتحان بوده است که به نظر می‌رسد صدور این احکام بیشتر ترساندن چشم بچه‌ها برای دنبال نکردن فعالیت‌های صنفی باشد.

 

این فعال صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: دانشجویان پرستاری اعتراضات صنفی داشتند که به دلیل سیاست‌های وزارت بهداشت اتفاق افتاد و در پی آن تجمعاتی را برگزار کردند و به دلیل همین برخی دانشجویان که در تجمع حضور داشتند، در امتحانات شرکت نکردند و امتحانات لغو شد و به این دلیل دانشگاه چنین حکمی صادر کرده است.

 

هاشمی با بیان اینکه با آغاز به کار مجدد شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مشکلات عدیده و محدودیت‌هایی برای فعالیت این شورا ایجاد شد، گفت: یکی از این مشکلات جلوگیری غیرقانونی از شرکت دوباره دبیر سابق شورای صنفی در دوره جدید بود.

 

وی در ادامه با طرح این ادعا که با توجه به شرایط کنونی دانشگاه، طیف‌های مختلف دانشجو که حتی به لحاظ فکری ممکن است خطوط فکری متفاوتی داشته باشند، متضرر می‌شوند، خاطرنشان کرد: درواقع به دلیل اینکه بحث موضوعات صنفی در دانشگاه مطرح است، صدور چنین حکم‌های ناعادلانه و غیرمنطقی همه طیف‌های فکری سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب دانشگاه را به این فکر می‌اندازد که “این حکم‌ها ممکن است بعدا گریبانگیر ما نیز شود”.

 

این فعال صنفی در پایان مدعی شد: رییس دانشگاه تقریبا هیچ‌گونه مطالبه‌ای را از دانشجویان نمی‌پذیرد و از وقتی ایشان رییس دانشگاه شهید بهشتی شده‌اند، حتی یک جلسه با فعالین دانشجویی؛ چه از شورای صنفی و چه تشکل‌ها برگزار نکرده‌اند. ما عملا در دوره ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پاسخگو نبودن و نادیده گرفتن مطالبات دانشجویان در دانشگاه را شاهد هستیم.

 

در همین زمینه، ایسنا با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت‌وگویی انجام داده که بزودی روی خروجی این خبرگزاری قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات