کـد خبـر : 20358
تـاریخ انتـشـار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۳۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

توسعه گردشگری ضامن اشتغال و احیای روستاها

‌استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گسترش اقامتگاه‌های بوم گردی و حمایت ازآنها در استان ضمن توسعه صنعت گردشگری موجب اشتغال و احیای روستاها می‌شود.

توسعه گردشگری ضامن اشتغال و احیای روستاها

به گزارش خبرگزاری ایونا، دانیال محبی در شورای گردشگری استان با اشاره بر رونق بخشی گردشگری سلامت در استان، تهیه اطلس گردشگری سلامت استان را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان به لحاظ همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان، فرصت خوبی برای تقویت گردشگری سلامت دارد.

محبی بیان کرد: رونق و توسعه صنعت گردشگری در استان، توسعه اقتصادی را به همراه دارد.

استاندار با اشاره به وجود امنیت پایدار در استان‌ تصریح کرد: نا امنی‌های گذشته و تولیدات سینمایی دهه ٦٠، چهره استان را ناامن جلوه داده ‌که اکنون پس از گذشت سه دهه از آن، هنوز چهره استان مخدوش است.

محبی ادامه داد: توسعه گردشگری و برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های جذاب و مناسب در این حوزه میتواند چهره ‌واقعی و زیبای استان و آداب و رسوم اصیل و فرهنگ غنی مردم استان را معرفی و زمینه توسعه استان شود.

در این جلسه همچنین پیرامون راه اندازی قطار گردشگری زاهدان – میرجاوه و اجرای برنامه‌های مختلف برای توسعه استان بحث و تبادل نظر شد.

 

بازدید استاندار از قطعه ٨ راه آهن چابهار-زاهدان

استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز باهدف بازدید از روند اجرای چندین پروژه عمرانی، عازم جنوب استان شد.
محبی همچنین از قطعه ٨ راه آهن چابهار – زاهدان نیز بازدید کرد.

وی در این بازدید بیان کرد: طول قطعه ٨ راه آهن چابهار زاهدان٧٥ کیلومتر است که ریل گذاری ٤٠ کیلومتر آن تا آخر سال به پایان می‌رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بالغ بر ٢ هزار نفر در این پروژه مشغول کار هستند.

وی تصریح کرد: عملیات زیرسازی این طرح در قطعه ٨ تا سال  آینده به پایان خواهد رسید.

 

هیچ بهانه‌ای برای تاخیر در اجرای پروژه چابهار- زاهدان پذیرفته نیست

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با احداث راه آهن چابهار -زاهدان – میلک، یک مسیر ترانزیتی ریلی از دریای عمان تا کشورهای آسیای میانه ایجاد خواهد شد که توسعه اقتصادی و اجتماعی استان و منطقه را در پی دارد.

سید دانیال محبی امروز شنبه به منظور بازدید و بررسی آخرین وضعیت اجرای پروژه ها در مناطق جنوبی استان، از قطعات مختلف پروژه راه آهن چابهار – زاهدان -میلک بازدید کرد.

وی گفت: طول مسیر این پروژه ٦١٠ کیلومتر از دروازه شرقی اسکله شهید بهشتی چابهار واقع در دریای عمان آغاز شده و با عبور از شهرهای نیکشهر، ایرانشهر و خاش در نهایت به زاهدان متصل می‌شود.

استاندار با بیان اینکه اجرای این طرح یکی از برنامه های مهم در جهت تحقق أهداف اقتصاد مقاومتی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، اهداف اصلی این طرح را ایجاد کریدور ریلی شرق کشور، اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی، کمک به توسعه سواحل مکران، اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آبهای آزاد و ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی استان و منطقه برشمرد.

محبی مبلغ اولیه قرارداد احداث این طرح را ٢ هزار و ٤١ میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: این پروژه  دارای ٨ قطعه می باشد که عملیات اجرایی ٦ قطعه از آن پیشرفت فیزیکی ٤٢درصد در بخش زیرسازی دارد.

هیچ بهانه‌ای را برای تاخیر در اجرای پروژه نمی‌پذیرم

استاندار در بازدید از قطعه ٧ پروژه راه آهن چابهار – زاهدان با بیان اینکه عملیات اجرای این پروژه با تاخیر شروع شده است، اتمام این قطعه را در موعد مقرر خواستار شد و گفت: هیچ بهانه‌ای را برای تاخیر در اجرای پروژه راه آهن نمی‌پذیرم.

وی همچنین از معاون عمرانی استانداری و فرماندار خاش خواست مشکلات پیش روی این قطعه را بصورت ویژه بررسی و رفع کنند.

قطعه ٧ پروژه راه آهن چابهار-زاهدان در محدوده شهرستان خاش به طول ٧٠ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ٩ و ٨٨ صدم درصد در حال اجرا است.

پیشرفت زیرسازی این قطعه حدود ١٤درصد است که تا اسفند سال ٩٧  به پایان خواهد رسید.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات