کـد خبـر : 20046
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۴۷ ب.ظ
نسـخه چاپـی

کرج؛

سال آینده بیکاری در روستاهای البرز ریشه‌کن می‌شود

استاندار البرز بابیان اینکه استان البرز در رتبه بیکاری از رتبه آخر استان‌های کشور به رتبه ۲۱ رسیده است،گفت: سال آینده بیکاری در روستاهای البرز ریشه کن می‌شود.

سال آینده بیکاری در روستاهای البرز ریشه‌کن می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدعلی نجفی در همایش توسعه پایدار روستایی که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه استان البرز عزم ویژه‌ای در ارتباط با اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال به کار گرفته است، اظهار داشت: آمار اشتغال در استان البرز از ۴۷ هزار و ۳۳۰ نفر گذشته و این در حالی است که تعهد اشتغال زایی برای استان در سال‌جاری ۳۳ هزار نفر بوده است.

استاندار البرز با بیان اینکه در حال حاضر در مترو کرج ۵۰۰ نفر مشغول به کار هستند که در آمار اشتغال ثبت نشده است، ادامه داد: این پروژه تا چند ماه گذشته متوقف بود.

نجفی با بیان اینکه استانی که طی ۳ ماه ۳٫۳ درصد کاهش بیکاری داشته است عنوان کرد: البرز در رتبه بیکاری آخرین رتبه را داشت که در حال حاضر رتبه ۲۱ کشوری را دارد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه البرز باید جز ۵ استان شاغل نخست کشور شود، گفت: استان البرز رتبه ۳ کشوری در سرمایه‌گذاری خارجی، رتبه ۷ در واحدهای فعال کشوری و رتبه ۳ در تعداد اشتغال پروانه‌های بهره برداری در کشور را دارد و باید در سال آینده بیکاری در روستاها وجود نداشته باشد.

نجفی با بیان اینکه در استان البرز حاشیه نشینی وجود دارد که این مسئله آسیب پذیر است، افزود: در حال حاضر موضوع غربالگری در استان در حال انجام است و ماده ۱۶ در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

نـظـرات