کـد خبـر : 20015
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی:

دانشگاه آزاد اسلامی علوم انسانی را ارتقاء دهد

رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم این دانشگاه، علوم انسانی را ارتقاء دهد و پایه تئوریک همه مبانی‌مان دچار تحول فرهنگی گردد.

دانشگاه آزاد اسلامی علوم انسانی را ارتقاء دهد

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر علی اکبر ولایتی در گردهمایی معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که امروز (چهارشنبه)، با حضور و سخنرانی دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد برگزار شد اظهار کرد: موضوع فرهنگ در همه جای دنیا مسئله ای حساس است و پایه آموزش است، همه کشورهای غربی فرهنگ خودشان را دارند و سعی میکنند آن را تحمیل کنند و هیچ آموزشگاهی بدون زمینه فرهنگی فعالیت نمیکند.

 

رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه ازاد اسلامی گفت: وقتی می گوییم به فرهنگ اهمیت داده شود، یعنی به فرهنگ خودی اهمیت دهید. بنابراین وقتی می گوییم به فرهنگ اهمیت دهید، یعنی به فرهنگ اسلامی و ایرانی اهمیت دهید.

 

وی با اشاره به اهمیت محتوای کتاب غرب زدگی و بیان مواضع شیخ فضل الله نوری درباره اسلامی بودن مجلس و مشروع بودن نظام مشروطه، بر لزوم اسلامی بودن فرهنگ تاکید کرد.

 

رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه ازاد اسلامی افزود: فرهنگ آموزشی ما از زمان دارالفنون به بعد غربی شد و امروز رها کردن جامعه‌شناسی، روان شناسی و تعلیم و تربیت از قید فرهنگ غربی، بسیار کار سختی است زیرا این قضیه در تار و پود فرهنگ آموزشی ما تنیده شده و لذا تا به حال آن طور که باید موفق نبوده ایم. امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی علوم انسانی را ارتقا دهد و پایه تئوریک همه مبانی‌مان دچار تحول فرهنگی گردد.

 

ولایتی ادامه داد: تا زمانی که علوم انسانی ما در جامعه‌شناسی از آگوست کنت، در روان شناسی از فروید و در تکامل از داروین نشات میگیرد و جایی برای معارف اسلامی وجود ندارد، فرهنگمان در دانشگاه دچار لنگی است.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات