کـد خبـر : 20004
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون استاندار کرمان تاکید کرد:

لزوم نجات فارغ التحصیلان دانشگاهی از بیکاری و بلاتکلیفی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: باید جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را از بلاتکلیفی و بیکاری نجات دهیم.

لزوم نجات فارغ التحصیلان دانشگاهی از بیکاری و بلاتکلیفی

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدجواد فدایی صبح چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان اظهار داشت: بانک‌ها به چه دلیل عقب‌ماندگی خود در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال را جبران نمی کنند. ‌

وی افزود: باید افراد دیگر جایگزین کسانی که در خواست تسهیلات داشته اند اما به بانک ها مراجعه نکرده یا پرونده خود را تکمیل نکرده و انصراف داده اند، شوند.

فدائی با اشاره به اینکه تبلیغات ما در زمینه طرح‌های کارآموزی و کارورزی بسیار ضعیف بوده است، گفت: باید در این موضوع برنامه ریزی بهتری انجام شود و نقش و جایگاه بخش خصوصی در این موضوع باید تعیین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان بیان کرد: از برنامه پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در سطح استان عقب هستیم، اما در زمینه پرداخت تسهیلات در بعضی از بخش ها مانند برنامه دو سالانه اشتغال، پرداخت کمیته امداد و … نزدیک صد درصد هستیم.

وی عنوان کرد: در زمینه تسهیلات روستایی، تبصره ۱۸ و کارورزی از برنامه تعیین شده در سطح استان عقب هستیم، کسی منکر تلاش‌های بانک‌ها نیست اما باید تلاش خود را بیشتر کنیم تا خروجی اقدامات ما بهبود یابد و به هدف غایی خود دست یابیم.

فدائی با اشاره به اینکه هدف ما ایجاد اشتغال برای جوانان در سطح استان است، بیان کرد: باید جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را از بلاتکلیفی و بیکاری نجات دهیم و هر روزی که بتوانیم این جوانان را از بلاتکلیفی نجات دهیم به اهداف خود نزدیک‌تر شده‌ایم.

انتهای پیام/

نـظـرات