کـد خبـر : 19865
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۳۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

بوشهر؛

 ۸۰ شرکت فناور در پارک علم و فناوری بوشهر مستقر است

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهربا تاکید بر استفاده منطقه پارس جنوبی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر گفت: ۸۰ شرکت فناور در پارک علم و فناوری بوشهر مستقر است و این پارک ۲۰ تیم نوآور را حمایت می‌کند.

 ۸۰ شرکت فناور در پارک علم و فناوری بوشهر مستقر است

به گزارش خبرگزاری ایونا، حبیب رستمی ظهر امروز در هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس ، جایگاه این جشنواره در سطح ملی را مهم دانست و اظهار داشت: جشنواره ملی دانایی خلیج فارس برای هفتمین سال برگزار می‌شود که این جشنواره از اهمیت بسیار زیادی در عرصه‌های مختلف به ویژه برای دانشجویان برخوردار است

وی از استقرار ۲۰ شرکت فناور در پارک علم و فناوری بوشهر خبرداد و افزود: این پارک ۲۰ تیم نوآور را حمایت می‌کند و این در حالی است که ۲۹ شرکت دانش‌بنیان در استان فعال است که نیاز به استفاده منطقه پارس جنوبی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر است.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر با اشاره به موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر بیان کرد: این شرکت‌ها در حوزه نفت نقش مهمی دارند و پروژه‌های مهمی محقق کرده‌اند در صورتیکه تسهیلات ارائه شود حجم فعالیت این شرکت‌ها افزایش می‌یابد.

رستمی با تاکید بر وارد شدن شرکت‌های دانش‌بنیان در محیط رقابتی گفت: با وارد لیست صنعت نفت شدن شرکت‌های فناور پارک زمینه رقابت آنها با دیگر شرکت‌های دانش بنیان فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که مراکز رشد توسط صنعت و در کنار صنعت باید ایجاد شود افزود: این مراکز باید در چرخه فناوری قرار بگیرند و به دیگر صنایع نیز خدمت ارائه کنند.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بیان کرد: آماده ایجاد مرکز پایلوت مرکز رشد فناوری هستیم تا فناوران صنعت ارتباط بیشتری داشته باشند و سایر کسانیکه می‌خواهند در صنعت فعالیت کنند جذب شوند.

انتهای پیام/

نـظـرات