کـد خبـر : 19841
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۰۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

کرج؛

۳ مرکز جدید علمی کاربردی در استان البرز راه اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز از راه اندازی سه مرکز دانشگاه علمی کاربردی در این استان خبر داد.

۳ مرکز جدید علمی کاربردی در استان البرز راه اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، سید صائب سادات حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر امروز در سالن جلسات دانشگاه علمی کاربردی استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: ۳۱ هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۳۲ مرکز دانشگاه علمی کاربردی استان البرز مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز، افزود: بیش از ۹۸٫۵ دانشجویان این دانشگاه در استان البرز بومی هستند و امسال پذیرش این دانشگاه در استان البرز محدود و خصوصی شد.

وی با بیان اینکه ۲۰ مرکز خصوصی در دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد، گفت: ۱۱۱ کد رشته کاردانی، ۷۴ کد رشته کارشناسی و در مقطع کاردانی ۷ هزار و ۷۷۰ نفر و در مقطع کارشناسی ۵ هزار و ۱۸۰ نفر پذیرش در این رشته‌ها است.

سادات حسینی با اشاره به ایجاد ۳ مرکز جدید علمی کاربردی در استان البرز، اضافه کرد: ورزش و جوانان، وزارت نیرو، نیروی انتظامی ۳ مرکز جدید علمی کابردی است که هنوز پذیرش دانشجو ندارد.

وی با بیان اینکه ۵۵۸ طرح در ۳۰ غرفه هفته پژوهش برای دانشگاه علمی کاربردی بود، خاطر نشان کرد: یک ریالی از این طرح‌ها با اعتبار دولتی نبود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز با اشاره به اینکه ۳۰ درصد رشته‌های دانشگاه استخدام دولتی ندارد و کارآفرینی دارد، ادامه داد: رشنه‌های سنتی با آمایش سرزمینی تا ۵ سال آینده در دانشگاه علمی کابردی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به دو ویژگی این دانشگاه، عنوان کرد: برنامه ریزی دانشگاه، دانشجو را به بازار کار و اشتغال نزدیک می‌کند و رشته‌های این دانشگاه بر اساس محوریت برنامه ارائه شده اساتید است.

سادات حسینی با تاکید بر اینکه ۱۵ درصد شهریه دانشجویان برای هزینه‌های دانشگاه علمی کابردی مصرف می‌شود و دانشگاه از این هزینه‌ها خودکفا از دولت است، تصریح کرد: ۱۱ هزار نفر برای جذب اساتید در این دانشگاه در آزمون شرکت کردند که هزار و ۴۰۰ نفر پرونده ایجاد شد.

انتهای پیام/

نـظـرات