کـد خبـر : 19804
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۳۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

گلستان؛

طرح “ایران مهارت” در گنبدکاووس افتتاح شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس گفت: طرح ایران مهارت با هدف تغییر نگرش رشته‌های تحصیلی نظری به مهارتی و فنی‌وحرفه‌ای همزمان با ۷ استان کشور در گنبدکاووس افتتاح شد.

طرح “ایران مهارت” در گنبدکاووس افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، فرج‌الله رزاقی ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح ایران مهارت در دبیرستان دوره اول متوسطه کمک جعفربای شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در این طرح دانش‌آموزان دوره اول متوسطه، دوره‌های مهارتی و فنی‌وحرفه‌ای را به مدت ۲۰ نفر ساعت آموزش دیده تا بتوانند عاقلانه و آگاهانه، انتخاب رشته کنند.

وی افزود: در شهرستان گنبدکاووس ۱۶ هزار دانش‌آموز دوره اول متوسطه در حال تحصیل هستند که در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ قرار است ۲۰ درصد از این دانش‌آموزان حدود ۳ هزار نفر از دوره‌های مهارت فنی‌وحرفه ای بهره‌مند شوند و در سال تحصیلی آینده این آموزش‌ها در کل کشور و استان گلستان فراگیر خواهد شد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: سال گذشته ۵۱ درصد دانش‌آموزان در رشته‌های تجربی و نظری ثبت‌نام کردند که این وضع مشکلاتی را از نظر اشتغال برای جامعه و خانواده ایجاد خواهد کرد و در حال‌حاضر در گنبدکاووس ۱۴ هزار بیکار با تحصیلات لیسانس و فوق‌لیسانس وجود دارد.

وی یادآور شد: یکی از نواقص سیستم آموزشی کشور تربیت دانش‌آموزان برای فعالیت‌های استخدامی و پشت‌میزی و اداری است و کشور توان جذب و استخدام همه دانش‌آموزان را در سیستم اداری ندارد.

رزاقی گفت: این طرح می‌تواند ضمن ایجاد انگیزه و شناخت توانمندی‌های دانش‌آموزان، بعد از فارغ‌التحصیلی آنها را در زمینه ایجاد اشتغال توانمند کند.

محمدرضا ملکان، رئیس اداره آموزش فنی‌و حرفه‌ای شهرستان گنبدکاووس در این مراسم اظهار داشت: کوتاهترین مسیر ایجاد اشتغال آموزش مهارت‌های فنی‌و حرفه‌ای است که حدود ۶ تا ۱۸ ماه است.

وی افزود: در این طرح به ازای هر ساعت آموزش، دانش‌آموز باید ۸۰۰ تا یکهزارو ۲۰۰ تومان پرداخت کند که این مبلغ برای دانش‌آموزان شرق گلستان است.

رئیس اداره آموزش فنی‌و حرفه‌ای شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: ما آمادگی آموزش هر رشته فنی را به دانش‌آموزان داریم و در پایان یادگیری، دانش‌آموزان گواهینامه را دریافت کنند.

انتهای پیام/

نـظـرات