کـد خبـر : 19783
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۷:۱۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رییس جهاد دانشگاهی تاکید کرد

ضرورت ورود مناظرات دانشجویی به حوزه مسائل اساسی کشور

رییس جهاد دانشگاهی بر ضرورت ورود مسابقات مناظره دانشجویی به حوزه مسائل اساسی کشور با رعایت اخلاق تاکید کرد.

ضرورت ورود مناظرات دانشجویی به حوزه مسائل اساسی کشور

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر حمیدرضا طیبی امروز در آیین اختتامیه مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نیاز جامعه تفاهم و تعامل میان گروه‌های سیاسی در مسایل اصلی کشور است.

 

وی ضمن تقدیر از دانشجویان و جامعه دانشگاهی علاقه‌مند به گفت‌وگو، تصریح کرد: اگر در تمامی سطوح کشور چنین کاری با جدیت پیگیری شود دیگر شاهد مشکلاتی نخواهیم بود. چون دانشجویان آینده سازان این کشور هستند و مدیران سیاسی کشور از میان همین دانشجویان انتخاب می‌شوند. لذا مهم است که دانشجویان آگاهی کاملی در حوزه‌های مختلف علمی و سیاسی داشته باشند.

 

دکتر طیبی ادامه داد: لازم است که با رعایت اصول، در حوزه‌های مختلف بحث و گفتگو داشته باشیم چون در تمامی کشورها مدیران تلاش می‌کنند با بحث و گفتگو میان نخبگان سیاسی به یک نقطه نظر مشترک دست یابند. مثلا در کشور انگلستان حزب محافظه کار و حزب کارگر در اکثر موارد دارای اختلافاتی هستند اما با ابزار گفت‌وگو همواره توانسته‌اند به نقطه نظر مشترک برسند.

 

رییس جهاد دانشگاهی با تأکید بر مدنظر قرار دادن یک بازه زمانی برای رفع مشکلات جاری، اظهار کرد: در این بازه زمانی تعریف شده باید به یک تعاملی برسیم و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که هر کس در حوزه تخصصی خودش اظهار نظر کند نه اینکه برای مثال در حوزه سیاست خارجی، داخلی و اقتصادی افراد غیر متخصص تصمیم گیر و نظر دهنده باشند.

 

وی به سازمان دانشجویان به عنوان متولی برگزاری مناظرات دانشجویی پیشنهاد کرد: بهتر است که این سازمان در حوزه مسایل اساسی کشور هم البته با رعایت اخلاق و ضوابط چنین مناظراتی را برگزار کند. چون در جامعه ما این احساس وجود دارد که برای رسیدن به یک هدف مشترک نیاز به ترویج این گفت‌وگوها داریم، گفت‌وگوهایی که برنامه ریزی بلندمدت را در آن بگنجانیم.

دکتر طیبی در پایان افزود: جهاد دانشگاهی توانایی آن‌را دارد که برنامه‌ساز باشد و برای موفقیت در این امر به یاری رسانه‌ها نیازمندیم.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات