کـد خبـر : 19735
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۲۴ ب.ظ
نسـخه چاپـی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

مرکز تحقیقات آموزش پزشکی در مشهد راه اندازی می شود

مرکز تحقیقات آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی می شود.

مرکز تحقیقات آموزش پزشکی در مشهد راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مراسم معارفه مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور معاون آموزشی دانشگاه و جمعی از اساتید و مسئولین دفاتر توسعه آموزش پزشکی دانشکده ها برگزار شد.

دکتر محمد اعتضاد رضوی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به عملکرد موفق مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی گفت: این مرکز جایگاه هماهنگی، نظارت، پایش و محل تمام فرآیندهایی است که به ارتقاء کیفی و کمی سطح آموزش مربوط می شود.

وی اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را باعث تقویت وظایف مرکز مطالعات در برخی زمینه ها دانست و افزود: آموزش مجازی بعنوان یکی از بسته های تحول توانسته است در بحث زیرساخت و نرم افزاری بسیار موفق عمل کند اما در بحث آیین نامه ای و حضور در عرصه و تقویت دروس مجازی باید مسیر زیادی را طی کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: کوریکولوم تمام گروهها مصوب شورای عالی برنامه ریزی است و ارزشیابی نیز باید براساس کوریکولوم ها انجام شود همچنین تطابق برنامه ها با کوریکولوم ها می تواند به استانداردسازی فرآیند آموزش که جزء اصلی ارتقاء در آموزش است کمک کند .

دکتر جواد سرآبادانی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی در ادامه این مراسم گفت: طی دو سال گذشته مرکز مطالعات و آموزش پزشکی با توجه به اجرایی کردن بسته های تحول آموزش سالهای بسیار پرفشاری را سپری کرده که در دوره جدید، این فعالیتها با قوت ادامه خواهد یافت.

وی راه اندازی و تاسیس مرکز تحقیقات آموزش پزشکی را از برنامه های آتی خود ذکر کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه اعضا هیات علمی و کارکنان پتانسل بالایی دارد که می توانند در رسیدن مجموعه به اهدافش کمک بسزایی داشته باشند.

در این مراسم دکتر جواد سرآبادانی عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی و مسئول سابق ارزشیابی مرکز مطالعات به عنوان مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه معارفه شد.

انتهای پیام/

نـظـرات