کـد خبـر : 19672
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۵۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد:

بیش از ۶۰۰ سوادآموز از آموزش مهارت‌های مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد استفاده می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۰۰ سوادآموز از آموزش مهارت‌های مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد استفاده می‌کنند.

بیش از ۶۰۰ سوادآموز از آموزش مهارت‌های مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد استفاده می‌کنند

به گزارش خبرگزاری ایونا، هادی زارع‌پور در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی در فصل زمستان گفت: بیش از ۶۰۰ سوادآموز از آموزش مهارت‌های مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد استفاده می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در۷ مرکز یادگیری محلی در بویراحمد-دنا-دهدشت-دیشموک و عشایر سوادآموزان از آموزش ۴۰نوع مهارت استفاده می‌کنند.

زارع پور افزود: این مهارت‌ها شامل مهارت‌های زندگی-حقوق شهروندی و مهارت‌های اجتماعی است که با حضور مربیان و با مشارکت برخی ادارات –نهادها و دستگاه‌های اجرایی آموزش داده می‌شود.

وی گفت: ۴مرکز غیرفعال مجدد فعالیت خود را آغاز کردند و ۳ مرکز جدید نیز راه‌اندازی و برای زندان مرکزی یاسوج نیز یک مرکز دیگر راه‌اندازی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش به انجام فعالیت‌های سوادآموزی از طریق تشکل‌های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: حدود ۹۹ درصد فعالیت‌های سوادآموزی به صورت برون سپاری انجام می‌شود.

وی گفت: در شهرستان‌ها ومناطق پس از نیازسنجی برای سال آینده مراکز یادگیری محلی راه‌اندازی می‌شود.

زارع‌پور به ارتقای فعالیت‌ها و کیفی بخشی در امر سوادآموزی اشاره کرد و گفت: ارزیابی مستمر –حضور کارشناسان در کلاس‌های سوادآموزی و نشست‌های بهبود کیفیت برای ارتقاء و کیفی بخشی فعالیت‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: حوزه معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان آمادگی دارد تا با عقد تفاهم نامه با ادارات –نهادها ودستگاه‌های اجرایی از کارشناسان و متخصصان جهت آموزش در مراکز یادگیری محلی استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: حوزه سوادآموزی ۱۰ شهید به اسلام وانقلاب تقدیم کرده که با محوریت شهید جلیل پور شهید پیشنهاددهنده سوادآموزی یادواره آنان در گچساران برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هم گفت: مراکز یادگیری محلی فرصتی برای توسعه مهارت‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و ضرورت دارد با مشارکت ادارات مربوطه توسعه یابند.

دکتر محمدکاظم نظری گفت: از مراکز یادگیری محلی می‌توان به عنوان قطب‌های تولیدی و اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

وی گفت: نظارت مستمر –برخورد با افراد کم کار و متخلف در اولویت قرار گرفته و کسانی که به نحو مطلوب فعالیت سوادآموزی را انجام نداده‌اند برخورد می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: فعالیت‌های سوادآموزی در آموزش و پرورش بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است و باید بازدید متعدد و مستمر انجام و کار باید واقعی انجام شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان هم گفت: براساس سرشماری سال۹۵ تعداد ۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر در خود اظهاری بیسواد معرفی شده‌اند و هم اکنون ۹۲ و ۷ دهم درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان باسوادند.

سیدحمدالله خواهش نیک گفت: بیشترین درصد باسوادی مربوط به گچساران با ۹۶ و ۶ دهم درصد و کمترین مربوط به کهگیلویه با ۸۸ و ۲ دهم درصد است.

وی گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه سوادآموزی زیر پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار گرفتند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: شورای پشتیبانی سوادآموزی آموزش و پرورش استان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در فعالیت‌های سوادآموزی است که مصوبات آن راهبردی برای ادامه کار است.

انتهای پیام/

نـظـرات