کـد خبـر : 19669
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۴۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه؛

تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با توسعه مهارت آموزی امکان پذیر است

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، اقتصاد مقاومتی را یکی از راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی با توسعه مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای امکان پذیر است.

تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با توسعه مهارت آموزی امکان پذیر است

به گزارش خبرگزاری ایونا، احسان ایمانی هرسینی با بیان اینکه رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور یکی از اهداف اجرای سیاست های مقاومتی است، افزود: آموزش های فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور نقش به سزایی در ایجاد اشتغال دارد.
او با بیان اینکه بسترهای لازم برای آموزش و ارائه مهارت های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فراهم است، گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در استان کرمانشاه اکنون در ۲۱۰ آموزشگاه فعال بخش خصوصی و ۲۵ مرکز دولتی ارائه می شود.
به گفته او از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۹هزار و ۸۰۵ نفر با سه میلیون و ۹۴۵ هزار و ۶۳۹نفرساعت آموزش در استان کرمانشاه در پنج خوشه خدمات، صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و فناوری راهبردی آموزش و مهارت فرا گرفته اند.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود گفت: در راستای تجهیز کارگاه های آموزشی اتومکانیک فنی و حرفه ای، کارگاه های آموزشی استان کرمانشاه به ۲۴ دستگاه خودرو سواری جدید در رشته اتومکانیک و تعمیر تجهیز شده است.
ایمانی هرسینی، این خودروها را صرفا جهت آموزش و بدون پلاک باهدف به روزرسانی کارگاهای اتومکانیک مبنی بر افزایش مهارت آموزی دانش آموختگان این رشته دانست.
وی با بیان اینکه این خودروها در هر ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و کارگاه های اتومکانیک فعال است، گفت: هر کارگاه ظرفیت آموزش ۱۵ نفر در هر دوره آموزشی را دارد.
استان کرمانشاه ۲میلیون نفر جمعیت دارد که در ۳۲شهر و ۲هزار و ۶۰۰روستا سکونت دارند.

انتهای پیام/

نـظـرات