کـد خبـر : 19666
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۲۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت هستند/ نقش موثر آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای در ایجاد اشتغال

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش‌ها در ایجاد اشتغال و رفع معضلات ناشی از بیکاری، نقش موثری دارد.

بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت هستند/ نقش موثر آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای در ایجاد اشتغال

به گزارش خبرگزاری ایونا، فریدون احمدی صبح امروز طی بازدیدی از مراکز فنی و حرفه‌ای استان زنجان اظهار کرد: مشکل اشتغال در جامعه کنونی نیازمند توجه و نگاه ویژه مسؤولان دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت هستند، گفت: دانش‌آموختگان دانشگاهی باید برای تکمیل دانش عملی خود و برای کسب مهارت به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نسل جوان امروز کشورمان در برخی مسائل ناامید شده‌اند، اظهار کرد: باید همه مسؤولان دست در دست هم قرار دهیم تا نسل جوان به آینده روشن امید داشته باشند.

احمدی ضمن تقدیر از فعالیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و اثرگذاری این آموزش‌ها عنوان کرد: این آموزش‌ها در ایجاد اشتغال و رفع معضلات ناشی از بیکاری نقش موثر دارد.

وی در مورد پیگری مسائل مطروحه، در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد و افزود: پیشنهاد می‌شود که جلسه نمایندگان استان با رؤسای مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای برای بررسی دقیق و دستیابی به راهکار مناسب برگزار شود.

در این نشست انصاری با اشاره به ماموریت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و همچنین معضل بیکاری که گریبان‌گیر جامعه است، اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی می‌تواند زمینه اشتغال و توانایی‌های فرد را در حوزه کسب و کار مناسب را فراهم کند و ارتقا دهد.

انتهای پیام/

نـظـرات