کـد خبـر : 19612
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۵۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی:

۷۵ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی شاغل هستند/ آمادگی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی برای ارائه دوره‌های پودمانی به سربازان

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی گفت: امروز ۷۵ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه شاغل هستند و این در حالی است که در سایر مراکز آموزش عالی این رقم بسیار پایین است.

۷۵ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی شاغل هستند/ آمادگی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی برای ارائه دوره‌های پودمانی به سربازان

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدحسین امید در جلسه امضای تفاهم نامه دانشگاه علمی ـ کاربردی کشور با استانداری خراسان رضوی، گفت: امروز ۷۵ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه شاغل هستند و این در حالی است که در سایر مراکز آموزش عالی این رقم بسیار پایین قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌های این دانشگاه کاربردی است، افزود: هم‌اکنون هم تلاش بر آن است تا آموزش‌های این مراکز در هر منطقه به‌تناسب نیاز استان طراحی و اجرا شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی، آمادگی این دانشگاه را برای جهت‌دهی مراکز، دوره‌ها و رشته‌های آموزشی بر مبنای ملاحظات استان‌ها اعلام و عنوان کرد: درگذشته دانشگاه‌های ما بیشتر بر اساس تقاضای بازار رشد می‌یافتند که منطقی نبود و عموماً این تقاضاها کاذب بود اما امروز مبنای عمل ما و نیز هر توسعه‌ای بر اساس نیاز استان‌ها است.

امید افزود: از جمله ویژگی‌های دیگر این دانشگاه در کنار جهت‌دهی آموزش‌های به‌تناسب نیازهای هر منطقه، انعطاف‌پذیری و پویایی است که تنها دانشگاه کشور هستیم که دارای شورای برنامه‌ریزی مستقل بوده و می‌توانیم حتی برای شغل‌های جدید ظرف کمتر از یک سال و حتی در یک نیم سال ضمن طراحی، آموزش‌ها را اجرایی کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی اظهار کرد: حتی در کنار طراحی دوره‌های پودمانی اختصاصی برای دستگاه‌ها ، می‌توان با تجمیع این دوره‌ها نسبت به ارائه مدرک تحصیلی به افراد اقدام نمود.

وی با بیان اینکه آمادگی ارائه دوره‌های پودمانی در پادگان‌ها برای سربازان وجود دارد، افزود: سربازان ضمن استفاده از این دوره و دریافت آموزش‌های این دوره‌ها، بعد از اتمام سربازی می‌توانند با تکمیل دوره‌های مربوطه در قالب طرح‌های تجمیعی این دوره‌ها به‌تناسب مدرک کاردانی یا کارشناسی دریافت کنند.

امید افزود: این دوره‌ها در اشکال مختلف بین سطوح ، ضمن خدمت ، آموزش‌های جدید ، تکمیلی و تک‌درس و تک پودمانی و غیره قابل‌تعریف و طراحی است.

وی تصریح کرد: همچنین ما در توسعه آموزش‌ها به‌تناسب توسعه استان بر اساس برنامه‌ها و ارزیابی‌های شورای اشتغال استان در هر حوزه‌ای اعم از خدمات ، گردشگری ، صنعتی ، کشاورزی ، هنر و غیره مشکلی نداریم.

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی با بیان اینکه مشکلی هم از نظر تأمین اعتبارات وجود ندارد ، ادامه داد: فقط نیاز است دستگاه‌های اجرایی همکاری و حمایت لازم را در ایجاد زمینه همکاری فراهم کنند و سایر امور از طراحی ، توسعه و ارائه آموزش‌ها بر مبنای نیاز استان را انجام می‌دهیم.

امید بیان کرد: در این میان به‌ صورت خاص برای دانش‌آموختگانی که خود کارآفرین هستند هم برنامه‌ریزی‌ شده و تسهیلات ویژه‌ای هم برای ایجاد اشتغال از سوی آنان تدارک شده است.

انتهای پیام/

نـظـرات