کـد خبـر : 19602
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون سیاسی اجتماعی استانداری :

جشنواره رویش دانشگاه علمی کاربردی گامی در جهت رسیدن به دانشگاه تمام ساحتی

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جشنواره رویش ویژه مراکز علمی کاربردی کشور در محل هتل پارس مشهد برگزار شد.

جشنواره رویش دانشگاه علمی کاربردی گامی در جهت رسیدن به دانشگاه تمام ساحتی

به گزارش خبرگزاری ایونا، سید جواد حسینی در حاشیه این جشنواره در گفتگو با خبرنگاران گفت: ویژگی جشنواره رویش این است که تمامی ساحت های اقتصادی، فنی حرفه ای، اعتقادی و اخلاقی، آموزشی، دینی، اجتماعی، سیاسی و هنری را تحت پوشش قرار داده است و این جشنواره گامی در جهت رسیدن به دانشگاه تمام ساحتی است.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی دانشجویان برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به فکری نو و نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت، اقدام به برگزاری جشنواره رویش می کند تا بهترین های این جشنواره را به جشنواره ملی کشور معرفی نماید، که این امر قابل تقدیر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد:جشنواره درون دانشگاهی رویش دانشگاه جامع علمی کاربردی فرصتی است تا مراکز علمی کاربردی سراسر کشور کنار هم جمع آیند و تمامی توان خویش را جهت انعکاس ظرفیتها و توانمندیهای دانشجویان به کار گیرند.
حسینی با بیان اینکه جشنواره های فرهنگی که نقطه آغازین آن مشهد است معمولا گسترش خوبی بین مخاطبین پیدا می کند اظهار داشت: نظام آموزشی در سطح مدارس و دانشگاه ها از آموزش زدگی، آموزش فشرده، حافظه محوری و غیر کاربردی بودن رنج می بردو این جشنواره گامی در جهت کاربردی کردن آموزش ها می باشد.
وی افزود: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی تاکید دارد و یکی از ویژگی های این جشنواره نیز تمام ساحتی بودن آن است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: جشنواره رویش گامی در جهت رشد آموزش های مهارتی، فنی، کاربردی و مساله محور است.
حسینی در ادامه گفت: یکی از گام ها برای تمام ساحتی شدن نظام آموزش برگزاری مسابقات، جشنواره ها و آزمون و ارزیابی های تمام ساحتی است و جشنواره رویش در این مسیر گام برداشته است.
وی افزود: رقابت دانشجویان و ارزیابی آثار آنان در این جشنواره و تقدیر از برگزیدگان در راستای کاربردی کردن آموزش است و امیداورم این جشنواره در سال های آینده پربارتر از همیشه برگزار شود.

انتهای پیام/

نـظـرات