کـد خبـر : 19569
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۲۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی؛

سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش؛ مبنای امور تربیتی دانش آموزان

سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، بر چهار پایه آموزش مفاهیم قرآن، ترویج نماز، اخلاق و فرهنگ ایرانی- اسلامی و مهارت‌های اجتماعی استوار است.

سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش؛ مبنای امور تربیتی دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری ایونا، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی دیشب درذل برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک با گرامیداشت یاد معلمان ومربیان بزرگ انقلاب، شهیدان رجایی و باهنر گفت: مبنا و اساس امور تربیتی و پرورشی دانش آموزان ما، سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است که بر چهار پایه آموزش مفاهیم قرآن، ترویج نماز به ویژه نماز جماعت، ترویج اخلاق و فرهنگ ایرانی و اسلامی و همچنین مهارت های اجتماعی استوار است.

علی شورزاده افزود: ۷۰۴مربی و ۲۵۳مشاور در حوزه تربیتی دانش آموزان استان در دو هزار و ۵۰مدرسه، انجام وظیفه می کنند.

وی اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور را از نمودهای تمرین تربیت اجتماعی و مهارت جمعی دانش آموزان توصیف کرد و افزود: سال گذشته هفت هزار و ۳۶دانش آموز در این اردوها شرکت کردند.

علی شورزاده، شرکت ۱۳۰هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز را از دیگر اقدامات برجسته حوزه تربیتی، فرهنگی و پرورشی مدارس استان عنوان کرد.

وی افزود: در سرانه اردوگاه دانش آموزی تقریبا صفر هستیم که با تکمیل و تجهیز اردوگاه های شیروان و اسفراین و به ویژه اردوگاه شهید چمران بجنورد، به وضعیت مناسبی دست پیدا می کنیم.

شورزاده با بیان اینکه راه دسترسی، بزرگترین مشکل اردوگاه دانش آموزی شهید چمران بجنورد است ابراز امیدواری کرد تا تابستان سال آینده، شاهد افتتاح این طرح باشیم.

انتهای پیام/

نـظـرات