کـد خبـر : 19542
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۲۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

اردبیل؛

آموزش مهارت‌های اجتماعی در مراکز آموزشی مبنای کار قرار گیرد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: به منظور کاهش و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش مهارت‌های اجتماعی باید در مراکز آموزشی اردبیل از جمله مدارس و دانشگاه‌ها مبنای کار قرار گیرد.

آموزش مهارت‌های اجتماعی در مراکز آموزشی مبنای کار قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری ایونا، شفیع شفیعی صبح امروز در کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی ویژه دانشجویان در اردبیل اظهار داشت: آموزش مهارت‌های اجتماعی و زندگی از اولویت‌های سلسله برنامه‌های کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌ها است که در چهارچوب برنامه های رصد و کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت دانشگاه‌ها و مدارس برگزار می‌شود.

وی افزود: اهتمام دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش در توسعه و گسترش آموزش مهارت‌های زندگی سبب پرورش نوجوانان و جوانان خلاق و مسئولیت‌پذیر در جامعه خواهد شد که آن‌ها را در مقابل آسیب‌ها صیانت خواهد کرد که این موضوع باید به طور همه‌جانبه مورد توجه واقع شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با اشاره به این‌که پیشگیری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و خشونت یک امری لازم و ضروری است، افزود: نیاز است همگان در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم با فرهنگ‌سازی و اجرای برنامه‌های هدفمند گام اساسی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در اردبیل برداریم.

شفیعی تصریح کرد: برنامه‌ها و همایش‌های مختلفی با حضور اقشار مختلف مردم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به طور متنوع برگزار می‌شود و در این زمینه ما نیز موظف هستیم که با اجرای برنامه‌های هدفمند راهکار اساسی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم، چرا که نیاز است تمامی دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم در کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند.

وی بیان کرد: البته باید ارتقای سرمایه اجتماعی در استان اردبیل مورد توجه قرار گیرد چرا که براساس بررسی‌های انجام شده نیازمند تقویت چنین سرمایه‌هایی در استان هستیم که در این زمینه سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند با کاهش آسیب‌های اجتماعی با نهادها و دستگاه‌های دولتی همکاری کنند و با توجه به جایگاه خود در این حوزه گام‌های اساسی بردارند.

انتهای پیام/

نـظـرات