کـد خبـر : 19516
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۱۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

با هدف تجاری سازی؛

ایده های فناورانه نانویی پذیرفته می شوند

ستاد توسعه فناوری نانو در راستای برگزاری ششمین دوره نانومچ ایده های فناورانه نانویی را برگزار می کند.

ایده های فناورانه نانویی پذیرفته می شوند

به گزارش خبرگزاری ایونا، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، با هدف حمایت از طرح‌های صنعتی و هدایت آن‌ها به سمت تجاری‌سازی، ششمین دوره برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو موسوم به نانومچ را اجرا می‌کند. فناوران از تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه لغایت ۱۵ اسفندماه می‌توانند طرح‌های فناورانه خود را در سامانه بارگذاری کنند.

برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو (Nano Match) یک برنامه دائمی با رویکرد حمایت از طرح‌های حوزه فناوری نانو است. فناوران، شرکت‌های نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی به‌عنوان طرف عرضه و شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر و مستقل به‌عنوان طرف تقاضا، از جمله مخاطبان این برنامه هستند.

در همین راستا، فناوران می‌توانند طرح‌های فناورانه خود را در دومین فراخوان ششمین دوره از برنامه‌های تجاری‌سازی فناوری نانو از ۱۵ بهمن به مدت یک ماه، جهت داوری و ورود به برنامه در سامانه نانومچ ثبت کنند.

در این دوره طرح‌هایی پذیرفته می‌شوند که نمونه اولیه‌ای از آن‌ها ساخته شده و مبتنی بر نیاز صنعت باشد، مشابه داخلی نداشته و یا در صورت وجود مشابه بهبود کیفیت، خواص و یا کاهش هزینه نسبت به آن داشته باشند. انطباق محصول با تعاریف نانو نیز از دیگر شاخصه‌های مهم در پذیرش طرح‌ها است.

درخواست‌های دریافتی بر اساس شاخصه‌های مختلفی از جمله قابلیت تجاری شدن، قابلیت فنی، نانومقیاس، قابلیت توسعه بازار، نوآوری و همچنین پتانسیل گروه فناور برای پیشبرد طرح، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

طرح‌های پذیرفته‌شده در برنامه، طی بازه‌ زمانی مشخصی که برای هر طرح متناسب با سطح آن متفاوت است، فرصت استفاده از امکانات، خدمات و تجهیزات در دسترس را خواهند داشت.

همچنین این طرح‌ها ضمن بهره‌مندی از خدمات و حمایت‌های نانومچ برای توسعه کسب‌وکار خود، پس از اتمام فرآیند توسعه محصول، امکان استفاده از سایر حمایت‎ها و امکانات ستاد نانو برای توسعه بازار را نیز خواهند داشت.

انتهای پیام/

نـظـرات