کـد خبـر : 19488
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۴۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

کتاب و کتاب‌خوانی

کاروان کتاب به دانشگاه علمی کاربردی لارستان رسید

دانشگاه علمی کاربردی لارستان میزبان کاروان کتاب این شهرستان شد.

کاروان کتاب به دانشگاه علمی کاربردی لارستان رسید

به گزارش خبرگزاری ایونا، مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان میزبان کاروان کتاب با حضور مسوول بنیاد لارشناسی، معاون آموزشی حوزه علمیه لارستان، اعضای شورای اسلامی شهر لار، مشاور فرماندار ویژه لارستان، مسوول مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان، نویسندگان، چهره‌های فرهنگی جمعی از طلاب، اساتید و اهالی فرهنگ و ادب بود.

در این مراسم سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان ضمن خوشامدگویی و تکریم فعالیت فرهنگی اظهار داشت: در دنیای امروز برای اینکه به پیشرفت برسیم راهی جز توسعه فرهنگی نداریم و به صورت خاص باید به مقوله کتاب و کتاب‌خوانی پرداخته شود.

صفا فرجام با تأکید بر اینکه به تحقیق ثابت‌شده هیچ رسانه‌ای جای رسانه مکتوب و کتاب را نگرفته و نخواهد گرفت، افزود: بنابراین بایستی به طرق مختلف اهمیت موضوع را به همگان یادآوری کرد.

وی بابیان اینکه باید در محیط دانشگاه اساتید و در محیط دانش‌آموزی آموزگاران، دانشجویان و دانش آموزان را به مطالعه کتاب غیردرسی سوق دهند تا مطالعه غیراجباری و درسی جز لاینفک زندگی‌شان شود، تصریح کرد: از سوی دیگر مؤلفین نیز بایستی با نوآوری در ادبیات و طراحی کتاب هم‌نشینی با این دوست دیرین را جذاب کنند.

اعضای فعال کاروان کتاب به همت بنیاد لارشناسی و حوزه علمیه علی بن ابیطالب(ع) باهدف ترغیب دانشجویان به فرهنگ مطالعه، بسته‌های فرهنگی کتاب را به کتابخانه زنده‌یاد هاشمی زاده مرکز طی مراسمی اهدا کرد.

انتهای پیام/
منبع:

نـظـرات