کـد خبـر : 19446
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان:

توسعه مراکز علمی کاربردی تنها در بخش صنعت خواهد بود

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: توسعه مراکز تنها در بخش صنعت خواهد بود.

توسعه مراکز علمی کاربردی تنها در بخش صنعت خواهد بود

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر سعید فرح‌بخش در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، با بیان اینکه کیفیت‌گرایی در بخش‌های مختلف از رویکردهای اصلی این دانشگاه است، اظهار کرد: توسعه مراکز در دانشگاه علمی کاربردی تنها در بخش صنعت خواهد بود.

وی ادامه داد: از جهت کمّی برنامه‌ای برای افزایش مراکز نخواهیم داشت و تنها مراکزی بنا بر نیاز در جوار صنعت تأسیس خواهد شد.

فرح‌بخش اضافه کرد: در بخش خدماتی و مدیریت، افزایش مراکزی در سال آینده نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه ۴۵۰ دانشجو در هر مرکز علمی کاربردی استان توزیع شده است، افزود: این تعداد دانشجو برای ما قابل قبول نیست چراکه باید حداقل در هر مرکز ۱۰۰۰ نفر در حال تحصیل باشند.

وی با تأکید بر اینکه عدم توسعه مراکز علمی کاربردی در دستورکار دانشگاه است، یادآور شد: سال گذشته ۱۰۵۰ مرکز علمی کاربردی در کشور فعال بود که با نظارت‌هایی که انجام شد در حال حاضر ۸۵۰ مرکز از آنها فعال بوده و ۲۰۰ مرکز از چرخه خارج شدند.

فرح‌بخش خاطرنشان کرد: پنج مرکز علمی کاربردی استان در سال جاری رأی نظارتی خوردند و نتوانستند دانشجو پذیرش کنند ولی با اصلاحاتی که در این دانشگاه‌ها در حال انجام است مهر ماه سال آینده پذیرش خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: در حال حاضر نزدیک ۱۲ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام/

نـظـرات