کـد خبـر : 19435
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۰۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در فراخوان بهمن ماه اجرایی شد؛

حدود ۳۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق صندوق رفاه وصول شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: حدود ۳۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در فراخوان بهمن ماه ۹۶ وصول شد.

حدود ۳۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق صندوق رفاه وصول شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، ذوالفقار یزدان مهر با اشاره به اتمام مهلت طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان به مناسبت دهه فجر و اینکه چه مقدار از مطالبات معوق صندوق رفاه دانشجویان در این دوره پرداخت شد، گفت: استقبال دانش آموختگان از این طرح بسیار خوب بود به طوریکه حدود ۳۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق صندوق رفاه دانشجویان در فراخون بهمن ماه وصول شد.

وی ادامه داد: از سال ۹۴ حدود ۴۴۰ میلیارد تومان مطالبات معوق داشتیم که با اجرای طرح بخشودگی جرایم بدهکاران که به مناسبت های مختلف اجرا شد، این مبلغ به ۸۰ میلیارد تومان کاهش یافت، دراین دوره نیز حدود ۳۰ میلیارد تومان وصول شد و حدود ۵۰ میلیاردتومان آن باقی مانده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: عمده مطالبات وصول نشده صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد است که برای وصول آن نیز برنامه ویژه ای خواهیم داشت.

وی ادامه داد: دراین دوره برای جمع آوری مطالبات معوق، ابتکاری صورت گرفت، مبنی براینکه به ۸۰۰ نفر از همکاران در آموزش عالی، پرونده دانش آموختگان بدهکار ارائه شد، این افراد با فارغ التحصیلان بدهکار تماس گرفته و با تعامل و توجیه باعث شدند که درصد قابل توجهی از بدهکاران صندوق بدهی خود را پرداخت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در سطح دانشگاه آزاد نیز این کار صورت گرفته است بدین صورت که، اسامی فارغ التحصیلان بدهکار را به صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد ارائه داده ایم تا از طریق کارشناسان دانشگاه در سطح کشور مطالبات معوق صندوق رفاه وصول شود.

وی افزود: با توجه به مجوزی که از هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان دریافت کرده ایم، هر میزان از مطالبات که توسط دانشگاه آزاد وصول شود ۲ درصد به عنوان پاداش افراد موثر به آنها پرداخت می شود، هر میزان از مطالبات را که وصول کنند، همان مقدار به عنوان وام در اختیار دانشگاه آزاد قرار داده می شود.

طرح بخشودگی جرایم بدهکاران صندوق رفاه به مناسبت ایام دهه فجر آغاز شده بود که پنجم اسفند ۹۶ به پایان رسید.

انتهای پیام/

نـظـرات