کـد خبـر : 19387
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۳۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

برنامه پارک فناوری تهران برای حمایت از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان تا ۵ سال آینده

معاون اجرایی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: این پارک در نظر دارد با گسترش توسعه زیرساختی تا پنج سال آینده بیش از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان را تحت حمایت خود قرار دهد که این امر با انجام پروژه شهر دانش دانشگاه تهران امکان‌پذیر است.

برنامه پارک فناوری تهران برای حمایت از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان تا ۵ سال آینده

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر هاشم آقازاده در حاشیه کارگاه آموزشی نظام ثبت اظهارنامه‌های بین‌المللی اختراع طبق معاهده همکاری ثبت اختراعات (PCT) که با حضور ۱۳۰ مخترع، دانشجو و شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم وفناوری دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: بحث مالکیت فکری در مقوله اختراعات و نوآوری بسیار مهم است و تعلق مالکیت به صاحب فکر و ایده اهمیت بسیاری دارد که این مسئله در دنیا با نظام مالکیت فکری شناخته می‌شود و تحت نظارت سازمان جهانی مالکیت فکری فعالیت می‌کند.

 

وی افزود: این مسئله برای پارک‌های علم و فناوری یا مراکز نوآوری و به خصوص پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بسیار مهم است. زیرا ما باید بتوانیم حق و حقوق افراد را از نظر مالکیت فکری حفظ کنیم که واحد آموزش ما در این زمینه همکاری نزدیکی با دفتر مالکیت فکری قوه قضائیه دارد.

 

دکترآقازاده اظهار کرد: روند ثبت اختراعات بین‌المللی قبلاً به این صورت بود که فرد باید اختراع خود را در هر کشور به صورت جداگانه به ثبت می‌رساند، ولی در حال حاضر در این سازمان ثبت می‌کند و با ثبت در این سازمان، اختراع در ۱۵۲ کشور حائز اهمیت است.

 

وی گفت: مخترعانی که از طریق پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ثبت اختراع داشتند در کارگاه آموزشی به شکل رایگان شرکت کرده و مدرک رسمی سازمان جهانی به آن‌ها ارائه می شود.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات