کـد خبـر : 19385
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۳۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

حضور دانش آموزان اردبیلی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل گفت: حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی فرصتی مهم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می‌شود.

حضور دانش آموزان اردبیلی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاری ایونا، سرهنگ پاسدار حسن دهقانی  در آئین بدرقه کاروان راهیان نور دانش‌آموزی استان اردبیل به مناطق عملیاتی جنوب کشور توضیح داد: با آغاز عملیات فرهنگی راهیان نور نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزی اردبیل راهی مناطق عملیاتی کشور شد تا شرکت‌کنندگان در این کاروان‌ها با رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.

 

وی افزود: در قالب این کاروان ۴۰۰ نفر دانش‌آموز در با ۸ دستگاه اتوبوس راهی مناطق عملیاتی جنوب و جنوب غرب کشور شدند تا در مدت حضور خود در این مناطق از مناطق عملیاتی اروندکنار، شلمچه‌، طلائیه، هویزه، دهلاویه و فکه بازدید کنند. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اعزام این کاروان‌ها در دو بخش خواهران و برادران تا ۱۵ اسفندماه امسال به مناطق عملیاتی جنوب کشور ادامه خواهد داشت که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا بتوانیم شاهد اعزام هر چه بهتر دانش‌آموزان به این مناطق باشیم.

 

دهقانی خاطرنشان کرد: حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی فرصتی مهم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.با توجه به اینکه اقدامات فرهنگسازی و نهادینه کردن آرمان‌ها و ازش‌های شهدا در بین این قشر می‌تواند تاثیرگذاری بسزایی داشته باشد تلاش می‌شود تا با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و معنوی به این مهم دست یابیم. شهدا دین بزرگی بر گردن ما دارند و باید تلاش کنیم با الگوگیری از این شهدای والامقام و ترویج ارزش‌ها و آرمان‌های آنها قدردانی خود را از تلاش‌ها و ایثارگری‌های آنها نشان داده و زمینه‌ساز ترویج ارزش‌ها و اهداف آنها در جامعه شویم.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات