کـد خبـر : 19359
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۵۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

استراتژی جدید دانشگاهها

دانشجویان مهارت می آموزند

همایش روز مهندس با عنوان “مهندس پیشران اقتصاد دانش بنیان” دردانشگاه صنعتی همدان برگزار شد.

دانشجویان مهارت می آموزند

به گزارش خبرگزاری ایونا، دراین همایش مدیرکل دفترارتباط با صنعت وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در زمینه سرمایه گذاری برای تولید علم و توسعه دانشگاهها و پذیرش دانشجو کارهای خوبی انجام شده و دراین خصوص ایران جزء پنج کشور جهان است گفت: باید با بسترسازی برای ارتباط بین دانشگاهها و واحدهای صنعتی و تولیدی شرایط را برای اشتغال دانش آموختگان در حوزه های مختلف صنعتی فراهم کنیم.

آقای سیف افزود: یکی از برنامه ها در راستای ارتباط بین دانشگاهها و واحدهای صنعتی مهارت افزایی است که دانشگاهها در این زمینه وارد شدند که علاوه بر آموزش دانشجویان بتوانند مهارتها و تخصص هایی به دانشجویان آموزش دهند و کمک آنها به صنعت کشور را بهتر کنند.

او موضوع اشتغال در دانشگاهها را از موارد دیگر بیان و خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر حدود ۳ هزارو سیصد شرکت دانش بنیان شکل گرفته است.

مدیرکل دفترارتباط با صنعت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: در راستای ارتباط دانشگاه و صنعت بیش از۲۰ پروژه کلان شامل زیر بخش ها در حوزه های بالا دست و پایین دست با وزارت نفت در حال اجراست و با وزارت دفاع هم طی دهه های اخیر فعالیت مشتر ک زیاد بوده بطوری که بیش از چند هزارپروژه بین دانشگاهها و وزارت دفاع در دست اجراست و با وزارت خانه های دیگر هم فعالیت مشترک زیاد داریم.

معاون امور عمرانی استاندارهم در این همایش با اشاره به نقش سازنده مهندسان در دوران پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و دوران سازندگی در عرصه های مختلف گفت: با توجه به منابع محدود باید در راستای اقتصاد مقاومتی از توانمندیها و خلاقیت مهندسان برای استفاده از منابع، اشتغالزایی و توسعه پایدار بهره گیری شود.

آقای عراقی با بیان اینکه در راستای استفاده مطلوب از منابع، تسریع دراجرای طرحهای صنعتی و عمرانی و اشتغالزایی بیش از۵۰۰ پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شده است افزود: امسال بیش از هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرحهای اشتغالزایی و کارآفرینی دراستان اختصاص یافته است.

آقای نیلی، رییس دانشگاه صنعتی همدان نیز در چهارمین همایش روز مهندس یکی از الویتهای این دانشگاه را برگزاری کارگاههای آموزشی با هدف ارتباط بیشتر بین دانشگاه و صاحبان صنایع و مدیران واحدهای تولیدی بیان کرد.

همچنین در کناراین همایش کارگاههای آموزشی با حضور صاحبان صنایع و مدیران واحدهای تولیدی استان و دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد.

انتهای پیام/

نـظـرات