کـد خبـر : 19218
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۰۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

همدان؛

آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی در صدربرنامه‌ها قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی برای جوانان جامعه در صدربرنامه‌ها قرار گیرد.

آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی در صدربرنامه‌ها قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری ایونا، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی شامگاه شنبه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با بیان اینکه حضرت علی (ع) در وصیت‌نامه خود با قسم جلاله حسنین (ع) را به اصلاح ذات البین توصیه می‌کنند، گفت: طبق فرمایش امیرالمومنین(ع) ثواب اصلاح ذات‌البین از هر نماز و روزه‌ای بیشتراست.

وی با بیان اینکه تضمینی وجود ندارد که فرزندان طلاق و کودکان بدون سرپرست و بد سرپرست به جریانات انحرافی سیاسی و اجتماعی ملحق نشوند، گفت: وقتی پدر ومادر به تربیت کودک توجه نداشته باشند این فرد طعمه مناسبی برای جریان منحرف انحرافی خواهد بود و با اعتباری دروغین جذب آنها می شود.

آیت الله محمدی با بیان اینکه طبق گفته مسئولان امنیتی بیشتر افراد مشارکت‌کننده در اغتشاشات افراد بریده از خانواده و بی‌پناه بوده اند، گفت: همواره بر اصلاح ذات البین تاکید شده است.

وی با تاکید براینکه گاهی آشتی دادن یک زن و شوهر یا رفع مشکلات خانواده‌ای در راستای از هم نپاشیدن، اثرات اجتماعی بسیار مثبتی دارد، عنوان کرد: در جامعه کنونی بسیاری از دختران و پسران مدارک دانشگاهی دارند اما فاقد آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی هستند.

آیت الله محمدی با بیان اینکه ناآشنایی جوانان با آیین همسرداری و نبود پشتوانه‌های معنوی در نحوه ارتباط و مدیریت مشکلات سبب شده کوچکترین مشکلی زندگی را به سمت فروپاشی ببرد، گفت: باید نسبت به حل مشکلات و مسائل جامعه توجه جدی داشت.

امام جمعه همدان با بیان اینکه آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی برای جوانان جامعه در صدربرنامه‌ها قرار گیرد چراکه اگر ملتی در زمینه حل مشکلات برادران و خواهران دینی خود همت نکند بستر را برای بروز آسیب‌ها و نفوذ دشمن فراهم می‌آورد، گفت: این آسیب دامان همه را خواهد گرفت.

آیت‌الله محمدی با تاکید بر اینکه همه باید با امکانات در اختیار و نیات خیرخواهانه در رفع مشکلات دیگران بکوشیم، گفت: ۴۵۰ مورد پرونده طلاق توسط بنیاد صیانت از خانواده به صلح و سازش منجر شده و کاری ارزشمند است.

وی با تاکید براینکه گاه نجات یک نفر معادل نجات یک جامعه است، افزود: فعالیت خیرین ازدواج باید با فعالیت خیرین صیانت از ازدواج همگام شود چرا که اگر ازدواج صورت گیرد اما به طلاق منتهی شود نتیجه‌بخش نخواهد بود.

وی با اشاره به از بین رفتن قبح خودکشی عنوان کرد: بسیاری از نابسامانی‌های جامعه به دست خودمان قابل دفع است به طوری که خیرین در این زمینه نقش اساسی دارند و با فراهم کردن شرایط ازدواج آسان می توانند در این زمینه قدم بردارند.

انتهای پیام/

نـظـرات