کـد خبـر : 19212
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

همدان؛

دوره‌های آموزش مهارت شغلی برای ۶۰۰ نفر در کبودرآهنگ برگزار شد

فرمانده سپاه ناحیه کبودرآهنگ گفت: بیش از ۶۰۰ نفر از افراد جویای کار این شهرستان در دوره‌های آموزش مهارت شغلی که از طرف بسیج سازندگی برگزار شد، شرکت کرده‌اند.

دوره‌های آموزش مهارت شغلی برای ۶۰۰ نفر در کبودرآهنگ برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، سرهنگ محمود بداغی در همدان اظهار داشت: بسیج سازندگی شهرستان کبودرآهنگ با هدف خدمات رسانی به محرومان از ابتدای سال، برنامه‌های متعددی را اجرا کرده که از مهم‌ترین آن‌ها حضور ۳ هزار و ۱۰۰ نفر از بسیجیان در مناطق محروم است.

وی افزود: جهادگران بسیجی ساخت و مرمت ۵۸ طرح فنی و عمرانی را در مناطق محروم کبودرآهنگ انجام داده‌اند.

بداغی تأکید کرد: این طرح‌ها شامل ساخت ۸ باب منزل مسکونی برای محرومان با مشارکت کمیته امداد، ساخت و مرمت حسینیه، ساخت پایگاه‌های مقاومت بسیج، مرمت، بهسازی و نقاشی ۱۶مدرسه، ساخت غسالخانه روستایی، محوطه‌سازی وجدول‌گذاری گلزار شهدا و اعزام تیم‌های پزشکی و درمانی به مناطق محروم شهرستان از مهم‌ترین فعالیت‌های این گروه جهادی بوده است.

فرمانده سپاه کبودراهنگ بیان کرد: گروه‌های جهادی از قشرهای مختلف بسیج مساجد و محلات، دانش‌آموزی، دانشجویی، جامعه زنان، مهندسان کشاورزی، کارمندی و بسیج جامعه پزشکی در عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی، خدمات بهداشتی و سلامت، کشاورزی و مهارتی فعالیت کرده‌اند.

بداغی در مورد برنامه‌های این ناحیه برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز گفت: برای گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی وحمایت از تولید واشتغال، بسیج سازندگی با شناسایی کارآفرینان و با پرداخت تسهیلات، زمینه اشتغال ۷۰ نفر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات بسیج سازندگی در حوزه اقتصادی نیز مطرح کرد: تشکیل و راه اندازی ۴ شرکت تعاونی تولید در زمینه شوری‌جات وترشی‌جات با بهره‌مندی از تسهیلات بسیج سازندگی و همکاری اداره تعاون شهرستان برای افزایش بهره‌وری و کیفیت تولید و حضور در بازار رقابت بدون واسطه از فعالیت‌های بسیج سازندگی شهرستان کبودراهنگ بوده است.

بداغی اعلام کرد: امسال بیش از ۶۰۰ فرد جویای کار این شهرستان در دوره‌های آموزش مهارت شغلی که از طرف بسیج سازندگی و با همکاری اداره فنی و حرفه‌ای برگزار شده، شرکت کرده‌اند.

وی گفت: این افراد بنا بر علاقه در دوره‌های طراحی و دوخت لباس، نقاشی روی سفال، پرورش زنبورعسل، دام و طیور و قارچ خوراکی، دوخت چرم و کشت زعفران شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام/

نـظـرات