کـد خبـر : 19141
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۲۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

زاهدی:

سال ۹۷ سال تحول بودجه‌ای دانشگاه‌های کشور است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بودجه دانشگاه‌های کشور مازاد مصوبه دولت در سال آینده خبر داد.

سال ۹۷ سال تحول بودجه‌ای دانشگاه‌های کشور است

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدمهدی زاهدی، با اشاره به بودجه ۱۳۹۷، گفت: کارهای بزرگی برای دانشگاه‌های کشور در قانون بودجه ۹۷ انجام داده‌ایم، امیدواریم مدیران دانشگاهی قدر این مصوبات را مغتنم بشمارند، ضمن آنکه دولت نیز در اجرای آن اهتمام جدی داشته باشد.


وی به تشریح مصوبات بودجه ۹۷ در این زمینه پرداخت و عنوان کرد: سیستم بانکی تسهیلاتی به میزان ۴ هزار میلیارد تومان در اختیار دانشگاه‌ها در راستای نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی، کارگاهی و … قرار دهند، قابل ذکر است که بازپرداخت این تسهیلات ۲ سال پس از دریافت وام آغاز خواهد شد.


رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که یک میلیارد دلار(۴ هزار میلیارد تومان) دولت می‌تواند از فاینانس برای خرید تجهیزات برای دانشگاه‌ها استفاده کند، تصریح کرد: دانشگاه‌ها برای اتمام فضاهای آموزشی و کالبدی خود تا ۷ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت با هماهنگی با سیستم بانکی منتشر کنند.


وی از مصوبه‌ای که باعث حل مشکلات مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی می‌شود، سخن به میان آورد و ادامه داد: حدود یک هزار میلیارد تومان مازاد بر بودجه پیش بینی شده توسط دولت به وزارت علوم اختصاص داده شد که با این مهم مشکلات زیادی از این وزارت‌خانه از جمله پاداش پایان خدمات که از سال ۹۴ به بازنشستگان داده نشد حل می‌شود، ضمن آنکه می‌تواند مشکلات دانشگاه‌های پیام نور و  فرهنگیان را حل کند.


زاهدی سال آینده را سال تحول فضاهای فیزیکی دانشگاهی و بودجه تحقیقاتی کشور دانست و بیان کرد: برای تحقق این امر باید سازمان برنامه و بودجه اعداد و ارقامی که مشخص شده است را تخصیص دهد و سیستم بانکی برای دادن تسهیلات هماهنگی لازم را داشته باشد، همچنین مدیران دانشگاه‌ها پیگیر جذب این بودجه‌ها باشند.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات