کـد خبـر : 19128
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۲۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رییس دانشگاه فردوسی مشهد:

حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن، شایعه است

رییس دانشگاه فردوسی مشهد، حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن از طریق برگزاری دوره‌های شبانه و بین‌الملل را شایعه دانست.

حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن، شایعه است

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر محمد کافی، در خصوص برگزاری دوره‌های شبانه و بین الملل در دانشگاه‌های دولتی، تاکید کرد: عده‌ای برگزاری این دوره‌ها را حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی‌ شدن می‌دانند که این مسئله از نظر من یک شایعه و بزرگنمایی است و دانشگاه‌های بزرگ دولتی به هیچ عنوان دنبال این موضوع نیستند.

 

وی اضافه کرد: طی چهار سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ هزار نفر در پردیس بین الملل دانشگاه فردوسی مشغول به تحصیل بوده‌اند ولی امروز این تعداد به کمتر از ۲۰۰ نفر می‌رسد، که این آمار نشان می‌دهد ما به هیچ‌وجه به دنبال جذب دانشجوی شهریه پرداز بی‌کیفیت نرفته‌ایم بلکه به جای آن به دنبال جذب دانشجویان خارجی هستیم.

 

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی در زمینه باقی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی نیز اعتقاد داریم، اکنون ماموریت ما کمیت‌گرایی نیست و به دنبال افزایش تعداد دانشجو حتی از نوع شهریه پرداز نیستیم، بلکه به دنبال جذب دانشجوی کمتر و با کیفیت‌تر هستیم.

 

تحصیل بیش از ۲۳ هزار دانشجو در دانشگاه فردوسی

رییس دانشگاه فردوسی مشهد یادآور شد: در حال حاضر۲۳ هزار و ۳۳۷ نفر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و اگر روند جذب دانشجو در دانشگاه فردوسی را در نظر بگیریم، خواهیم دید که جمعیت دانشجویی این دانشگاه‌ فردوسی طی چهار سال گذشته به هیچ‌وجه افزایش نیافته است.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات