کـد خبـر : 19116
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

“روستا تعاون” طرح حمایتی دولت برای توانمندسازی روستائیان

نماینده معاونت امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: “روستا تعاون” طرح حمایتی دولت برای توانمندسازی روستائیان است.

“روستا تعاون” طرح حمایتی دولت برای توانمندسازی روستائیان

به گزارش خبرگزاری ایونا، افشین نژاد سلیم، درباره اجرای طرح دولت با عنوان طرح “روستا تعاون” جهت حل بیکاری و اشتغالزایی در روستاها اظهار کرد: این طرح بسیار مهم در جهت حل  بیکاری که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دولت است.

 

وی با بیان این که طرح “روستا تعاون” در راستای توانمندسازی روستائیان و مشاغل روستایی راه‌اندازی شده افزود: با توجه به این که با پدیده شوم شهرنشینی بسیاری از روستاها خالی از سکنه شده‌اند و یا سکنه کمی دارند، طرح تولید محصولات و خدمات نیز ضعیف شد.

نماینده معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: هدف اصلی طرح روستا تعاون این است بتواند با حمایت دولت و با همکاری و همفکری روستائیان اشتغال را در روستاها راه‌اندازی کند و بتواند به اقتصاد کشور کمک کند.

نژاد سلیم با بیان اینکه طرح‌هایی چون کشاورزی، صنایع دستی، گردشگری و بوم گردی می‌تواند در روستاها پاسخگو باشد تصریح کرد: با توجه به این که استان مازندران پتانسیل‌های خوبی در این زمینه دارد، می‌توان با جهت‌دهی فارغ‌التحصیلان منطقه و با همکاری اهالی روستا، تعاونی‌هایی را راه‌اندازی کنند و خدمتی نو و جدید را به جامعه ارائه دهند.

وی با اشاره به این که این طرح از چند جهت اهداف دولت را در جهت اشتغال دنبال می‌کند یادآور شد: علاوه بر اشتغال روح تعاون در مردم به باور می‌رسد و فردگرایی فراموش می‌شود.

نماینده معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جذب گردشگر خارجی  از طریق این طرح اشاره کرد و گفت: دولت از این طرح حمایت قوی و محکمی دارد و بانک‌های عامل همچون توسعه تعاون، پست بانک، ملی، کشاورزی و صندوق کارآفرین امید تسهیلاتی که دولت معرفی کرده است در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌دهد.

نژاد سلیم با تاکید بر استفاده درست از این تسهیلات در روستاها اظهار کرد: دولت برای این طرح از محل صندوق توسعه ملی مبلغ ۱٫۵ میلیون دلار اعتبار گذاشته است.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات