کـد خبـر : 19111
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

دبیر سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی خبر داد؛

تقدیر از ۱۵ محقق ایرانی و خارجی با حضور رئیس‌جمهور

دبیر سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی از معرفی و تقدیر ۱۵ طرح داخلی و خارجی با حضور رئیس جمهور خبر داد.

تقدیر از ۱۵ محقق ایرانی و خارجی با حضور رئیس‌جمهور

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر فرج‌الله مهنازاده روز شنبه، ۵ اسفندماه در مراسم سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با بیان اینکه این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی دانشمندان و نوآوران در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود،‌ افزود: این جشنواره با بیش از سه دهه حیات افتخارآمیز خود، ۹۸۲ طرح برگزیده بنیادی،‌ کاربردی،‌ توسعه‌ای و اختراع و نوآوری برجسته را به جامعه علمی کشور معرفی کرده است.

 

وی ادامه داد: علاوه بر آن ۲۸۰ پژوهشگر و دانشمند خارجی و ایرانی مقیم خارج را در جمع برگزیدگان خود پذیرا شده است.

مهنازاده طرح‌های داخلی، طرح‌های خارجی، طرح‌های ایرانیان مقیم خارج، انتخاب طرح موفق در تولید ملی و برگزیده ویژه را از بخش‌های مختلف جشنواره بین‌المللی خوارزمی نام برد و ادامه داد: فراخوان پذیرش طرح‌ها در این دوره از جشنواره از فروردین ماه تا شهریور اعلام شد و با پایان یافتن ثبت نام متقاضیان، اقدام به ارزیابی طرح‌ها از طریق گروه‌های هجده ‌گانه این جشنواره شد.

مهنازاده خاطر نشان کرد: در این دوره از جشنواره ۳۷۷ طرح داخلی و ۱۳۳ طرح خارجی از ۴۹ کشور جهان برای حضور در این رقابت ارسال شد.

وی با بیان اینکه پس از داوری اولیه ۳۰ طرح از سوی گروه‌های تخصصی به هیات داوران جشنواره ارسال شد، خاطرنشان کرد: هیات داوران پس از بررسی علمی، فنی، ارزشی و رتبه‌بندی آثار ارسال شده تعداد ۱۰ طرح داخلی و ۵ طرح خارجی را به عنوان برگزیدگان سی و یکمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کرده‌اند.

به گفته وی، طرح‌های ارسالی در محورهای پژوهش‌های بنیادی،‌ کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، اختراع و نوآوری در گروه‌های تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک،‌ فناوری‌های شیمیایی، فناوری نانو، مواد متالورژی و انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت فناوری، زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، علوم پایه، عمران، هوافضا، معماری و شهرسازی، هنر و علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مراسم سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، دکتر منصور غلامی وزیر علوم و سفرای برخی از کشورها صبح امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. در این دوره از جشنواره ۱۵ طرح داخلی و خارجی با حضور رئیس جمهور تقدیر شد.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات