کـد خبـر : 18989
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

استاندار البرز:

نرخ بیکاری در استان البرز به ۱۰/۵ درصد کاهش پیدا کرده است

استان دار البرز گفت: نرخ بیکاری در استان البرز از ۱۳/۸ درصد به ۱۰/۵ درصد کاهش پیدا کرده است و امیدواریم تا پایان سال ۹۶ شاهد کاهش بیشتری در نرخ بیکاری باشیم.

نرخ بیکاری در استان البرز به ۱۰/۵ درصد کاهش پیدا کرده است

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدعلی نجفی عصر امروز در نوزدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن شهدای دولت استانداری کرج برگزار شد گفت: تلاش های زیادی در زمینه ایجاد فرصت های شغلی در استان صورت گرفته است که طی همین تلاش ها نرخ بیکاری استان از ۱۳/۸ درصد به ۵/ ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: امیدواریم در سه ماهه آخر سال ۹۶ نرخ بیکاری در استان تک رقمی شود و بتوانیم شرایط بهتری جهت اشتغال جوانان ایجاد کنیم.

استاندار البرز ضمن تشکر از مدیران مسئول و همه کسانی که در راستای کاهش نرخ بیکاری تلاش کردند گفت: تمامی پروژه های اقتصاد مقاومتی که در سال ۹۶ انجام شدند می بایست جمع بندی و گزارش کاملی از آن ها به استانداری البرز ارائه شود.

نجفی از ظرفیت بالای استان در امر اشتغال زایی خبر داد و گفت: ایجاد ۳۳ هزار فرصت شغلی در دستور کار استان قرار داشت که توانستیم با کمک مدیران مسئول و ادارات فعال استان این رقم را به ۴۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای استان در امر اشتغال زایی امید واریم این رقم تا پایان سال به بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی افزایش پیدا کند.

استاندار البرز خاطر نشان کرد: نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان بالاتر میباشد و این مستلزم توجه ویژه به بخش جوانان و اشتغال زایی آنها خواهد بود.

نجفی در پایان گفت: از اداراتی که در زمینه پروژه های اقتصاد مقاومتی و ایجاد فرصت های شغلی پرکارتر بوده اند به صورت کتبی تقدیر خواهد شد و به ادارات کم کار در این زمینه تا پایان سال فرصت خواهیم داد که نقایص خود را رفع کنند.

انتهای پیام/

نـظـرات