کـد خبـر : 18941
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۵۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون دانشگاه محقق اردبیلی:

کمال‌گرایی در انتخاب رشته تحصیلی تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کمال‌گرا بودن دانش‌آموزان و خانواده‌ها به شدت در کیفیت آموزش مهارت‌های مورد نیاز جامعه خلل ایجاد کرده و تبعات جبران‌ناپذیری را به بار خواهد آورد.

کمال‌گرایی در انتخاب رشته تحصیلی تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد نریمانی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش اردبیل که در سالن شیخ‌صفی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: کمال‌گرا بودن دانش‌آموزان و خانواده‌ها در کیفیت آموزش مهارت‌های مورد نیاز جامعه خلل ایجاد کرده و تبعات جبران‌ناپذیری را به بار خواهد آورد.
وی افزود: اینکه دانش‌آموزان و والدین آنان تمایل به حضور در رشته‌های خاص و پرطرفدار دانشگاهی داشته باشند و به راحتی تن به دیگر رشته‌های مهارتی و مورد نیاز جامعه ندهند، زمینه عدم بهره‌گیری از ظرفیت دیگر دانشکده‌ها و نیازهای روز جامعه را فراهم خواهد کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: برخی از دانشکده‌های شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد و نمین دارای ظرفیت‌های خالی بوده و کمال‌گرایی والدین مانع از ورود دانشجویان به رشته‌های مورد علاقه و مورد نیاز جامعه می‌شود.
نریمانی ادامه داد: از سوی وزارت آموزش و تحقیقات کشور و نهادهای مرتبط، به راحتی مجوز بسط رشته‌های مختلف دانشگاهی در استان‌ها داده نمی‌شود و پیرو وظایف تعیین شده کیفی سازی دانشگاه‌ها در دستور برنامه‌ها قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در شرایطی که در استان اردبیل حدود ۵ هزار فارغ‌التحصیل رشته برق وجود دارد، اما تعداد تکنسین‌های برق به ۳۰۰ نفر می‌رسد و می‌بایست با فرهنگسازی مناسب و پیاده‌سازی برنامه‌های آموزشی و بهره‌گیری از مشاوران تحصیلی قوی به دنبال تشویق جوانان برای ورود به مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، کار و دانش و رشته‌هایی که دارای کرسی‌های خالی دانشگاهی هستند، باشیم.

انتهای پیام/

نـظـرات