کـد خبـر : 18915
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۴۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

فرهنگ اعلام شهدای دانشجوی کرمان رونمایی می‌شود

کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان با رونمایی از سه عنوان کتا و تمبر یاد بود یک شهید مدافع حرم برگزار خواهد شد.

فرهنگ اعلام شهدای دانشجوی کرمان رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، منظری توکلی با اعلام خبر برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان بیان کرد:  برگزاری کنگره‌های شهدای دانشجو یکی از بسترها و فرصت‌هایی است که برای دانشگاه‌ها بسیار مفید و با ارزش محسوب می‌شود زیرا بهترین نوع تربیت را که تربیت الگویی است را درون خود دارد.

وی افزود: در راستای تعلیم و تربیت در دانشگاه، کنگره شهدا برگزار می‌شود و برای معرفی فرهنگ شهید و شهادت و الگوگیری دانشجویان از این فرهنگ و شناساندن الگوهای مخلص بسیار موثر و با ارزش است.طی سه سال گذشته حدود ۶۰ یادواره و نکوداشت شهدا برگزار شده و این کنگره در واقع اختتامیه یادواره‌های دانشگاهی خواهد بود.

منظری توکلی خاطرنشان کرد: کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان روز شنبه پنجم اسفندماه جاری بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله کرمان با حضور دانشجویان، دنشگاهیان و مردم برگزار خواهد شد. در این کنگره اپلیکیشین «امتداد عشق» شامل سرگذشت شهدای دانشجو، معرفی مناطق جنگی، سرگذشت شهداء، معرفی بستر اردوهای راهیان نور و معرفی شخصیت سردار سلیمانی با عنوان سردار مقاومت رونمایی خواهد شد.

وی افزود: استان کرمان ۱۴۰ شهید دانشجو دارد که ۱۳۹ شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم از دانشگاه آزاد رفسنجان است که تمبر این شهید بزرگوار نیز در کنگره رونمایی می‌شود. همچنین سه کتاب در حوزه شهدا با عنوان «حنظله کرمانی» پیرامون زندگی شهید ناصر فولادی، «ماه به خانه می‌آید» درباره شهید مهدی عبداله زاده و «فرهنگ اعلام» زندگی نامه ۱۴۰ شهید دانشجو در کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان رونمایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات