کـد خبـر : 18873
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۵۷ ب.ظ
نسـخه چاپـی

توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد امارات و دانشگاه دبی

رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات و دانشگاه دبی به منظور توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی و فعالیتهای تحقیقاتی مشترک دیدار و گفت‌وگو کردند.

توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد امارات و دانشگاه دبی

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر عیسی محمد بستکی، رئیس دانشگاه دبی ضمن خیر مقدم و تبریک به دکتر واثقی در سمت جدید به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات، گفت: دانشگاه دبی یکی از ارکان‌های متعلق به اتاق بازرگانی و صنایع امارت دبی است که به وسیله این نهاد در تمامی مراحل توسعه مورد حمایت قرار گرفته است.

 

وی افزود: این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۶، سه میلیون فوت مربع برای ساخت این دانشگاه در شهر آکادمی بین‌المللی دبی از سوی عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نائب رئیس‌جمهوری، نخست وزیر امارات و حاکم دبی اختصاص یافت و اتاق بازرگانی نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون درهم معادل ۵۴ میلیون دلار برای ساخت آن در اختیار این دانشگاه قرار داد.

 

دکتر بستکی ادامه داد: دانشگاه دبی دارای رشته‌های تحصیلی بازرگانی، حقوق، مهندسی و برنامه‌های تکنولوژی ارتباطات است و در حال حاضر با بسیاری از دانشگاه‌های درجه اول اروپایی و آمریکایی همکاری‌هایی در زمینه‌های تبادل استاد و دانشجو و پروژه‌های مشترک دارد.

 

وی با اشاره به تشکیل کنسرسیومی از دانشگاه‌های امارات عربی در سال ۲۰۱۴، تصریح کرد: در این کنسرسیوم ۱۸ دانشگاه حضور دارند که با ورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات به این کنسرسیوم همکاری علمی و پژوهشی بین دانشگاه‌ها افزایش می‌یابد.

 

در ادامه جلسه دکتر واثقی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات نیز به ارائه گزارشی از تعداد فارغ التحصیلان، دانشجویان، استادان، رشته‌های تحصیلی، امکانات و توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات ارائه داد.

 

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات آماده هرگونه همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های معتبر دنیا و دانشگاه دبی است.

 

دکتر محمود طاهری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات نیز گفت: زمینه همکاری‌ها بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات و دانشگاه دبی از بسیاری جهات فراهم است.

 

دکتر ملکوتی، مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات نیز اظهار کرد: پروژه‌های مشترکی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات و دانشگاه دبی می‌تواند به سرانجام مطلوبی برسد.

 

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، در پایان این جلسه دکتر واثقی، دکتر طاهری و دکتر ملکوتی از بخش‌های مختلف دانشگاه دبی بازدید کردند.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات