کـد خبـر : 18749
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۵۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

دانشگاه سمنان؛

راه‌های مارپیچی که دانشجویان را به کلاس می‌رساند!

نرده کشی عجیب مسئولان دانشگاه سمنان تردد دانشجویان را با مشکل مواجه کرده است و صدای شکایت آنها را بلند کرده است.

راه‌های مارپیچی که دانشجویان را به کلاس می‌رساند!

به گزارش خبرگزاری ایونا، دانشجویان برای حل مشکلات به دنبال ساده ترین روش هستند، یکی از مشکلات دانشجویان در دانشگاه وجود مسیر‌های طولانی در دانشگاه است که همواره از آن شاکی هستند و برای کوتاه شده مسیر‌ها پیشنهاد‌های خود را حتی در قالب فرمول‌های ریاضی نیز مطرح می‌کنند.

قضیه نامساوی مثلثی، را شنیده اید؟ این قضیه در میان عوام به اشتباه اصل حِمار نیز نامیده می‌شود؟ قضیه از این قرار است که در هندسه اقلیدسی می‌گوید همواره کوتاه‌ترین مسیر بین دو نقطه، خط راست است.


چرا راه مستقیم به اتاق رییس دانشگاه می‌رود؟

یکی از دانشجویان دانشگاه سمنان مسیر طولانی که اجازه نمی‌دهد تا به کلاس درس برسد، گفت: اگر فقط‌ میله‌ افقی که مانعی برای رفتن به دانشکده است را بردارند ما می‌توانیم همان راه همیشگی را برویم.

وی با بیان اینکه دانشکده انسانی دانشگاه سمنان دورترین دانشکده است، گفت: چرا راه مستقیم به اتاق رییس دانشگاه می‌رود؟ منظورم این است که چرا راهی که مسئولان دانشگاه می‌گویند برویم در صورتی که مسیر ما طولانی می‌شود، و می‌توان مسیر کوتاه‌تری را هم در نظر گرفت، با این کاری که کردند ما باید اول نزدیک دانشکده علوم پایه برسیم و باز سمت چپ سمت میدان برویم و بعد به سمت دانشکده برویم مثل قضیه مثلث و قضیه حمار!
 

طی سه کیلومتر برای صرف غذا در سلف دانشگاه

اما یکی دیگر از دانشجویان دیگر این دانشگاه نیز که از مسیر طولانی دانشکده تا سلف شکایت دارد می‌گوید که از دانشکده عمران تا سلف مهندسی حدود یک ونیم کیلومتر راه است که با برگشت در مجموع سه کیلومتر باید برای صرف غذا بریم و برگردیم، اما سلف پردیس نزدیک دانشکده جدید است و راحت‌تر می‌شود تردد کرد.
 

وی ادامه داد : دانشجویان دانشکده انسانی و مدیریت که پایین‌تر از دانشکده ما حضور دارند از سلف پردیس استفاده می‌کنند، اما ما نمی‌توانیم از این سلف استفاده کنیم با اینکه از دانشکده انسانی مسیر طولانی تری را باید طی کنیم.

 

مسیر‌های طولانی در دانشگاه‌ها همواره مورد گلایه‌های دانشجویان است و آنها از مسئولان دانشگاه خواستار استفاده از کوتاه‌ترین مسیر به جای طی راه‌های طولانی و مارپیچی برای رفتن به کلاس درس هستند و به نظر مسئولان باید به خواسته آن‌ها برای کوتاه شدن این مسیر‌ها و برداشتن راه‌های مارپیچی و طولانی توجه کنند.

انتهای پیام/

نـظـرات