کـد خبـر : 18724
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدير آموزش‌وپرورش شهرستان فاروج:

بازارچه دست‌ سازه‌های دانش‌آموزی زمینه‌ساز توسعه فرهنگ كارآفريني و مهارت‌آموزی است

مدير آموزش‌وپرورش شهرستان فاروج در افتتاحیه بازارچه دست سازه‌های دانش‌آموزی گفت: بازارچه دست‌ سازه‌های دانش‌آموزی زمینه‌ساز توسعه فرهنگ كارآفريني و مهارت‌آموزی است.

بازارچه دست‌ سازه‌های دانش‌آموزی زمینه‌ساز توسعه فرهنگ كارآفريني و مهارت‌آموزی است

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان فاروج مجید معتمدی در افتتاحیه بازارچه دست سازه‌های دانش‌آموزی در محل سالن ورزشی دبیرستان شهید حسین پور ضمن تقدیر از حضور فعال مدارس در این بازارچه گفت: در این‌گونه بازارچه‌ها بستری فراهم می‌شود تا دانش آموزان با برخی از مشاغل و حرفه‌های موردنیاز جامعه بخصوص مهارت‌های اولیه کسب‌وکار آشنا می‌شوند.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان فاروج با اشاره به اینکه بازارچه دست سازه‌های دانش‌آموزی عامل تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در آموزش‌وپرورش است تصریح کرد: ساخت دست سازه و بازدید دانش آموزان از این بازارچه زمینه گرایش آنان را به سمت هنرستان‌ها بیشترمی کند.

وی یادآور شد: این بازارچه به مدت ۲ روز برای بازدید عموم آزاد است.

معتمدی در ادامه خاطرنشان کرد: دانش آموزان متناسب با ظرفیت مدارس و شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه، توانمندی‌های خود را درزمینهٔ بافتنی، انواع عروسک، کار با چرم، انواع گل، کار با چوب و گیاهان دارویی منطقه، جهت فروش ارائه کرده‌اند.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان فاروج هدف از برگزاری این بازارچه را توسعه فرهنگ کارآفرینی، تقویت روحیه مشارکت و ایجاد محیط پویا و بانشاط در راستای اهداف درس کار و فناوری در سند تحول بنیادین اعلام کرد.

وی در پایان گفت: در این بازارچه ۱۲ آموزشگاه بیش از ۱ هزار دست سازه خود را در قالب ۱۲ غرفه به نمایش گذاشته‌اند.

شایان‌ذکر است شهرستان فاروج دارای ۳۱ دبیرستان متوسطه اول و بیش از ۱ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز است.

انتهای پیام/

نـظـرات