کـد خبـر : 18691
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۲۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در همایش مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه؛

سردار شهرآئینی: زیرساخت‌ها لازم برای مهارت‌آموزی سربازان باید آماده باشد/ سردار عبدالملکی: برای مهارت‌آموزی سربازان باید به صورت بومی عمل کنیم

در همایش مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه سخنانی پیرامون ایجاد زیرساخت‌های لازم برای مهارت آموزی به همراه بومی کردن این عمل مدنظر قرار گرفت.

سردار شهرآئینی: زیرساخت‌ها لازم برای مهارت‌آموزی سربازان باید آماده باشد/ سردار عبدالملکی: برای مهارت‌آموزی سربازان باید به صورت بومی عمل کنیم

به گزارش خبرگزاری ایونا، سردار شهرآئینی معاون آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح پش از ظهر امروز(دوشنبه ۳۰ بهمن ماه) در نخستین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه که در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد با اشاره به اینکه وظیفه نیروهای مسلح دفاع از امنیت کشور است اظهار داشت: ما وظیفه داریم از محصولی که خودمان تربیت کردیم استفاده کنیم، اما امروز کشور با بحرانی مواجه شده است که علاوه بر آموزش باید در بخش کار هم مهارت بیاموزد.

وی ادامه داد: امروز مسئولیت ما علاوه بر بخش آموزش باید در بخش مهارت‌آموزی هم کار کنیم و برای این کار لازم است همه‌ی دستگاه‌ها در این مسیر کمک کنند، البته بخشی از نیروها قبل از خدمت باید به ما ملحق شوند و سپس در دوران خدمت به ما کمک کنند، ما علاوه بر این باید برنامه برای مشاغلی داشته باشیم که در موسسات آموزش عالی علمی کاربردی مورد توجه قرار نگرفته است.

معاون آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: در بخش آموزش مهارتی اگر بخواهیم موفق باشیم باید زیر ساخت‌های لازم را هم داشته باشیم، برای این کار همه ظرفیت‌های کشور باید استفاده شود، برای نمونه می‌توانیم از تشکل‌ها جوانان در این خصوص بهره برد و به آنها یکسری امتیازات بدهیم.

سردار شهرآئینی یادآور شد: البته تا به امروز همایش‌های زیادی برگزار شده است که در این همایش ها باید توجه کرد که مقاله‌ها عملی باشد و به چالش کشیده شود.

در ادامه سردار عبدالملکی معاون آموزش سازمان نظام وظیفه عمومی با بیان اینکه نظام خدمت وظیفه سربازی ابتداء برای امنیت است تصریح کرد: با این وجود در بخش مهارت‌آموزی نیز می‌توانیم درست عمل کنیم، برای این کار ما باید بینش خود را بالا ببریم، برای این کار باید اولویت‌بندی درست انجام شود.

وی ادامه داد: نظام خدمت سربازی ما تا زمانی که درست انجام نشود برای خود نیروهای مسلح درست عمل نمی‌کند و نمی‌توانیم به سراغ مهارت آموزی برویم، بنابراین آنچه هدف ما را زیر سوال می برد این است که اجراء طرح مهارت آموزی باید چگونه انجام شود.

معاون آموزش سازمان نظام وظیفه عمومی ابراز داشت: وقتی فاز اول کارآموزی ساربازان در نیروهای مسلح انجام شد نیروها از ما جدا شدند و به سراغ آموزش رفتند و در ادامه بین دستگاه‌ها بر سر یک سرباز درگیری ایجاد شد و برای حل این مشکل باید یک سرباز از دل خود کار آموزش ببیند.

سردار عبدالملکی بیان کرد: ما باید مشاغل را به مهارت تبدیل کنیم تا نظام مهارت آموزی سربازان میسر شود، همچنین سرباز در شغل باید یادگیری لازم را دیده باشد، در رفتار مهارتی باید رفتار ارائه شود و تظاهر پیدا کند و حداقل کیفیت را داشته باشد، بنابراین ما نباید تنها یک بعد را نگاه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک کسب و کار جدید فقط نیاز صرف یادیگری لازم نیست امروز بسیاری از کسب و کارها نیاز به دانش بازاریابی، دانش جذب نیرو و و… دارد، امروز اگر این دانش‌ها یادگرفته شود یک مهارت در بازار کار خود با شکست مواجه نمی‌شود و می‌توانیم به خوبی یک جوان را وارد بازار کار کنیم.

معاون آموزش سازمان نظام وظیفه عمومی در پایان گفت: راه‌کار ما برای تبدیل شدن این سیستم مهارت‌آموزی به یک شکل درست این است که یک شکل بومی برای این مهارت آموزی ایجاد شود و این سرباز که دو سال در اختیار ما است را در واحد عملی و تئوری تبدیل به یک دوره مهارتی کنیم.

انتهای پیام/

نـظـرات