کـد خبـر : 18686
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۱۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

سردار نقدی در همایش مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه:

باید مدل‌های جدید از خدمت سربازی ایجاد کنیم

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما امروز می توانیم مدل های جدید را از سربازی طراحی کنیم؛ ایجاد مدل جدید می تواند از میزان کادر نیروهای مسلح بکاهد و در مقابل نیروی سرباز متخصص فراهم کند.

باید مدل‌های جدید از خدمت سربازی ایجاد کنیم

به گزارش خبرگزاری ایونا، سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین پش از ظهر امروز(دوشنبه ۳۰ بهمن ماه) در نخستین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه که در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از اساس تهاجمان دشمن امروز ایجاد شکنندگی در هویت ما است، اظهار داشت: در این میان افرادی هم ناآگاهان به این مسائل دامن می زنند در حالی که تشخصی درستی ندارند.

وی ادامه داد:  امروز جوانان ما مشکلات کار دارند و توقعات آنها هم بالا رفته است و با مهارت آموزی می توان مشکلات آنها را اصلاح کرد، لازمه این کار هم در ابتداء انگیزه دادن به سرباز است زیرا کسی که خود داوطلب یادگیری است با کسی که به اجبار بیاید خیلی متفاوت است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: کسی که خود به دنبال آموزش بیاید قطعا عطش لازم را دارد، در واقع مشوق‌هایی را می توانیم در خدمت سربازی روی کار بیاوریم تا ایجاد انگیزه کند، از سوی دیگر ایجاد شرایط ایده آل برای مهارت آموزی سربازان باید در مسیر تحول علمی خود آنها باشد که کار خیلی سختی است. آموزش عالی امروز خود را با نیاز کشور وفق نمی دهد و همین امر کار را سخت می‌کند ولی ما باید حداکثر تخصص و مهارت را به هم نزدیک کنیم.

سردار نقدی یادآور شد: ظرفیت های لازم برای عملی کردن این کار نیز استفاده از پتانسیل خود نیروهای مسلح است زیرا ما تاسیسات و کارگاه های زیادی را داریم، حتی ما امروز می توانیم مدل های جدید را از سربازی طراحی کنیم، امروز می توان سربازی سه ساله را با امتیاز بیشتری ایجاد کنیم تا کارهای تخصصی در زمان مشخص ماه عسل خود را نشان بدهد.

وی افزود: ایجاد مدل جدید می تواند از میزان کادر نیروهای مسلح بکاهد و در مقابل از نیروی سرباز متخصص استفاده کند و یک سرباز با این ظرفیت جذب شود، همچنین باید بسیج عمومی برای حل مشکلات مردم را مدنظر قرار دهیم، در بسیاری از روستاها و شهرها می توانیم کار تحصیل برای بیسوادها را در پیش بگیریم یا حتی در بخش کشاورزی به روستاییان باتوجه به تکنیک های جدید کمک کنیم.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ما باید از ظرفیت پادگان‌ها و مراکز مدیریت بحرانی که امروز از کار افتاده است به عنوان کارگاه استفاده کنند خاطرنشان کرد: امروز در استان خوزستان که در زمان جنگ بسیاری از این اماکن را داریم واقعا بلااستفاده مانده است به مراکز تولید در بخش های مختلف تبدیل شده است، البته باید استعدادهای نظری و ویژه را نیز پیدا کنیم، ضمنا مراکز تحقیقاتی در کنار پادگان‌ها هستند که می‌توانند با پادگان ها مشارکت کنند.

سردار نقدی در پایان گفت: بحث مهارت آفرینی سربازان بسیار مهم و مبارک است و امام راحل هم دقت نظر زیادی بروی این موضوع داشتند و امید است بتوانیم در این مسیر به بهترین شکل عمل کنیم.

انتهای پیام/

نـظـرات