کـد خبـر : 18676
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۱۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

تندگویان در همایش مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه:

باید برای سربازان کارآفرین تسهیلات اجتماعی فراهم کنیم/خدمت سربازی بهترین محل برای تربیت جوانان است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانی که امروز در خدمت سربازی خود در حال کارآفرینی است باید تسهیلاتی به او داده شود تا بتواند به دیگران هم آموزش بدهد و پایگاه اجتماعی و شغلی این فرد حفظ شود.

باید برای سربازان کارآفرین تسهیلات اجتماعی فراهم کنیم/خدمت سربازی بهترین محل برای تربیت جوانان است

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نخستین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه که در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد با اشاره بحث نخبگان اجتماعی اظهار داشت: در واقع در بحث “سرباز مهارت” ما سعی داریم که کسی را آموزش بدهیم که نخبه شود و از این رو می‌توان در بخش جذب نخبه اقدام خوبی کرد.

وی ادامه داد: اتفاقی که در کشور در سه چهار سال رخ داد بخش مردم نهاد سربازی است که جوانان خودشان در آن کار می‌کنند و خود مردم مهارت لازم را ایجاد کردند که در آن اشتغال هم ایجاد شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: ما باید امروز این دسته از جوانانی که مهارت را ایجاد کردند به همان استان های خود بازگردانیم تا بتوانند در همان جا اشتغال ایجاد کنند، مشکل ما مدرک گرایی است که باید از آن فاصله بگیریم، بسیاری از مهارت های ما آکادمیک نیست و باید بخشی از این شبکه جوان که بزرگترین خدمت را به کشور می کند به بهترین نحو استفاده کنیم.

تندگویان یادآور شد: جوانی که امروز در خدمت سربازی خود در حال کارآفرینی است باید تسهیلاتی به او داده شود تا بتواند به دیگران هم آموزش بدهد و پایگاه اجتماعی و شغلی این فرد حفظ شود، در حال حاضر در حدود دوهزار تشکل مردم نهاد حوزه جوانان داریم، در حوزه های مختلف استغال این جوانان در حال کار هستند.

وی افزود: در اغتشاشات اخیر یک نفر از جوانان ما در این حوادث حضور نداشت، در اصل وقتی یک جوان پایگاه اجتماعی و مدنی پیدا کند هیچ وقت به سوی این اتفاقات نمی رود، در واقع نخبگان اجتماعی به سوی حوادث اینچنینی نمی روند و اگر ما یک پایگاه اجتماعی برای یک نفر ایجاد کنیم قطعا شاهد حضور آنها در این اتفاقات نخواهیم بود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ابراز داشت: دوران مقدس سربازی را باید هرجوانی سپری کند و بهترین دوران برای آموزش بسیاری از موارد فرهنگی است و ما باید خیلی از مسائل را برای یک جوان حل کنیم و او را تربیت کنیم.

تندگویان در پایان گفت: قطعا مشکلات اخلاقی بعد از سربازی برای جوانان کاهش پیدا می کند، در بحث خانواده امروز خشونت خیلی موضوع مهمی است که می توان این مشکل را در خدمت سربازی حل کرد.

انتهای پیام/

نـظـرات