کـد خبـر : 18670
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در نشست بررسی ابعاد فرهنگی اجتماعی و مهارت آموزی سربازان؛

حضور نیروهای مردمی در دفاع مقدس معادلات جنگ‌ را تغییر داد

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در زمان ۸ سال جنگ تحمیلی شاهد بودیم قبل از حضور نیروهای مردمی و بسیج، کار در جبهه ها تقریبا گره خورده بود اما پس از حضور نیروهای مردمی معادلات جنگ عوض شد و باعث شد دشمن به عدم ادامه جنگ‌ اصرار بورزد.

حضور نیروهای مردمی در دفاع مقدس معادلات جنگ‌ را تغییر داد

به گزارش خبرگزاری ایونا، سردار موسی کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در نشست” بررسی ابعاد فرهنگی،اجتماعی و سیاسی مهارت آموزی سربازان” اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد نیروهای انسانی کشور را جوانان در کسوت لباس سربازی تشکیل می دهند که نشاط را به نیروهای مسلح تزریق می کنند.

وی افزود: سربازان یکی از مهم ترین ارکان رزمی و دفاعی نیروهای مسلح و کشور هستند که نقش مهمی را در این بخش ها ایفا می کنند.

کمالی با بیان این که در دنیا برای تامین نیروی دفاعی دو مدل وجود دارد ادامه داد: یکی از این مدل ها مدل حرفه ای است که حدود ۷۰ درصد کشورهای دنیا مانند آمریکا از همین مدل استفاده می کنند، مدل دیگر مدل مردمی است که در ایران به شکل بسیج مردمی وجود دارد.

وی تصریح کرد: در زمان ۸ سال جنگ تحمیلی شاهد بودیم قبل از حضور نیروهای مردمی و بسیج، کار در جبهه ها تقریبا گره خورده بود اما پس از حضور نیروهای مردمی معادلات جنگ عوض شد و باعث شد دشمن به عدم ادامه جنگ‌ اصرار بورزد.

رییس اداره سرمایه انسانی سربازی نیروهای مسلح با تاکید بر این که در دوران دفاع مقدس ۵۰ درصد رزمندگان ایران از سربازان بودند خاطر نشان کرد: این سربازان در طول آن ۸ سال شهدا و جانبازان بسیاری را به کشور و نظام‌ تقدیم کردند.

کمالی تاکید داشت: تهدیدات مسئله ای مهم برای هر کشوری است و هر کشور برای مقابله با آن نسخه مخصوص به خود را تدارک می بیند لذا راهبرد دفاعی یکی از موضوعات مهمی است که از طریق آن امنیت کشوز حفظ می شود.

وی گفت: هیچ گزینه ای بغیر از تامین نیروهای دفاعی از طریق نیروهای مردمی نداریم بنابراین توانمندی و مهارت آموزی این نیروها طبق فرمایشات رهبر انقلاب از مهم ترین موضوعاتی است که باید در کشور به آن پرداخته شود.

کمالی در پایان اذعان داشت: تمام دستگاه ها در کشور باید دست به دست هم دهند و از تمام توان و ظرفیت های خود برای رشد و ارتقا توانمندی سربازان در طول دوران سربازی به کار گیرند.

انتهای پیام/

نـظـرات