کـد خبـر : 18645
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۰۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

فرماندار پارسیان:

مرکز فنی و حرفه‌ای پارسیان امكانات لازم برای مهارت‌آموزی ندارد

فرماندارشهرستان پارسیان گفت: با توجه به‌موقعيت شهرستان پارسیان و ظرفيت‌های بالقوه در بخش‌های كشاورزی، صنعت، خدمات، دريا، مرکز فنی وحرفه‌ای پارسیان امكانات لازم برای مهارت‌آموزی و باز آموزی و ارتقاء مهارت‌های شغلی را ندارد.

مرکز فنی و حرفه‌ای پارسیان امكانات لازم برای مهارت‌آموزی ندارد

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد رادمهر صبح‌امروز در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان پارسیان، اظهار کرد: امروز تربیت نیروی‌انسانی کارآمد مهم‌ترین کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری محسوب می‌شود و با توجه به‌موقعیت شهرستان پارسیان و ظرفیت‌های بالقوه در بخش‌های کشاورزی، صنعت، خدمات، دریا، مرکز فنی و حرفه‌ای امکانات لازم برای مهارت‌آموزی و باز آموزی و ارتقاء مهارت‌های شغلی را ندارد.

وی افزود: یکی از نمودهای عینی اقتصادمقاومتی در عرصه عمل، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و توسعه آموزش‌های مهارتی است و آموزش‌های فنی حرفه‌ای زمینه‌ساز اشتغال پایدار است و با توجه به منطقه ویژه انرژی بر پارسیان و سرمایه‌گذاری‌ها در این منطقه لازم است هر سریعتر نیاز سنجی و آموزش‌های لازم ارائه گردد.

رئیس کارگروه سرمایه‌گذاری شهرستان پارسیان، تصریح کرد: امکانات این مرکز متناسب با ظرفیت‌های این شهرستان نیست امروزه یکی از مطالبات جوانان شهرستان موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است فنی و حرفه‌ای باید مجهز به تکنولوژی روز باشد.

نماینده عالی دولت در پارسیان بیان داشت: همه جوانان این شهرستان باید مسلح به آموزش‌های لازم و تکنولوژی روز باشند و با توجه به اتفاقات فرا روی پارسیان جوانان این شهرستان در صورت داشتن مهارت بیکار نخواهند شد و جامعه امروز ما نیاز به مهارت دارد.

فرماندار شهرستان پارسیان تاکید کرد: از آنجا که شهرستان پارسیان در مثلث نفت و گاز قرار دارد فراهم کردن زیرساخت‌های علمی از اولویت‌ای اساسی شهرستان است و شهرستان پارسیان دارای ۱۰آموزشگاه فعال در رشته‌های مختلف می‌باشد.

وی با بیان اینکه درپارسیان اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و اداره فنی و حرفه‌ای باید شغل برای جوانان ایجاد کنند، اذعان داشت: اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات سهم شهرستان است که با تلاش و حمایت استاندار هرمزگان جذب شد و امیدواریم مردم شریف این شهرستان تمام تسهیلات ارزان قیمت را جذب کنند.

رادمهر در پایان ضمن تقدیر از عملکرد و تلاش مدیریت و پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان پارسیان، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با توجه به شرایط خاص شهرستان، مرکز فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان نسبت به افزایش تجهیزات و تجهیز کارگاه آنلاین و موارد مورد نیاز مرکز شهرستان گام اساسی برداشته شود.

انتهای پیام/

نـظـرات