کـد خبـر : 18604
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۰۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در مناطق محروم رودبار جنوب برگزار شد؛

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی جیرفت

پنجمین اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به همت معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشگاه در مناطق محروم شهرستان رودبار جنوب برگزار شد.

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی جیرفت

به گزارش خبرگزاری ایونا، برگزاری اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی جیرفت در مناطق محروم رودبار جنوببه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و کانون جهادی انصار المهدی (عج) دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پنجمین اردوی جهادی این کانون از ۲۵تا ۲۷ بهمن ماه در مناطق محروم طراده ، حاجی آباد و چاه دادعلی از توابع شهرستان رودبار جنوب با حضور ۲۵ نفر از دانشجویان ، اساتید ، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار شد.

نعمت الله شفیعی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در روز نخست این اردو تیم پزشکی در روستای طراده حضور یافتند و خدمات آموزشی ، بهداشتی و درمانی خود را در قالب کارگروه های BMI ، فشارخون ، دیابت ، بهداشت و درمان به بیش از ۸۰ نفر از اهالی روستا ارائه کردند.

وی افزود:همچنین آموزش های لازم جهت پیشگیری از بیماریهای بهداشت فردی ، کارگاه آموزشی CPR مقدماتی و مانورهای حیاتی انجام شد.

شفیعی تصریح کرد: در روز دوم برگزاری این اردو نیز به بیش از ۹۰نفر از اهالی روستای حاجی آباد خدمات آموزشی ، بهداشتی و درمانی ارائه شد.

وی افزود: سومین روز این اردو نیز اکیپ پزشکی در روستاه چاه داد علی علاوه بر تشکیل کارگروه های زنان و مامایی با حضور خانم ساره مهنی مدیر گروه رشته مامایی و مدرس دانشگاه به انجام معاینات و غربالگری و آموزش های بهداشتی و پیشگیری از بیماریهای زنان و مادران باردار خدمات ارائه کردند.

شفیعی گفت: در این روستا بیش از ۶۰نفر ویزیت شدند و به دلیل مشکلات کلیوی و خونی آزمایشات CBC برای بیش از ۲۵ نفر انجام گرفت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود:از دیگر برنامه های این اردوی ۳روزه می توان به بازدید معاون فرهنگی دانشجویی از محل برگزاری اردو ، توزیع بسته های بهداشتی و فرهنگی شامل (لوازم التحریر ، کتاب داستان ، توپ ، پرچم ایران و کاردستی و همچنین برگزاری کارگاه نقاشی) اشاره کرد.

همچنین میلاد خوش دامن دبیر کانون جهادی انصارالمهدی (عج) از ریاست دانشگاه ، معاونت فرهنگی دانشجویی ، معاونت های آموزشی ، پژوهشی ، بهداشتی ، اساتید و اعضای هیئت علمی ، شبکه بهداشت رودبار جنوب ، فرمانداری رودبار ، دهیاران به جهت همکاری در برگزاری این اردو تقدیر کرد.

انتهای پیام/

نـظـرات