کـد خبـر : 18575
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۲۶ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی؛

۱۷ میلیون نفرساعت آموزش مهارت فنی در خراسان رضوی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: ۱۷ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۰۰ نفرساعت آموزش مهارتهای فنی از ابتدای امسال تاکنون در این استان به متقاضیان ارائه شده است.

۱۷ میلیون نفرساعت آموزش مهارت فنی در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری ایونا، افشین رحیمی شامگاه یکشنبه افزود: این میزان نفرساعت آموزش برای ۱۰۲ هزار و ۶۰۹ نفر در سطح خراسان رضوی اجرا شد. ۵۴ هزار و ۱۲۲ نفر از این تعداد در بخش دولتی و بقیه در بخش غیردولتی آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.
وی ادامه داد: در این مدت هفت میلیون و ۴۶۹ هزار نفرساعت آموزش در بخش دولتی ارائه شد. ۱۰ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۳۹۸ نفرساعت نیز در بخش خصوصی به متقاضیان آموزش مهارتی و فنی داده شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: تعهد آموزش مهارتهای فنی برای این استان امسال هشت میلیون نفرساعت بود که خوشبختانه آنچه اجرا شد و تحقق یافت بسیار فراتر از تعهد است.
وی بر ضرورت توسعه و فراگیری آموزشهای مهارتی تاکید و بیان کرد: تلاش داریم با ایجاد تنوع و تعدد در طرحهای آموزشی، مهارت آموزی را در بین اقشار مختلف جامعه گسترش دهیم. فراگیری حداقل یک مهارت برای هر فرد در طول دوران زندگی لازم و ضروری است. توانمندی و مهارت آموزی می تواند در برهه های مختلف به افراد و جامعه کمک کند و به مرور زمان موجب تربیت نیروهای انسانی ماهر و در نهایت نیروی کار ماهر شود.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی دارای ۵۵ مرکز ثابت دولتی مجهز به تجهیزات، امکانات فنی و حرفه ای و کارگاههای ثابت و سیار تخصصی است. علاوه بر این، هزار آموزشگاه خصوصی نیز در زمینه ارائه آموزشهای فنی و مهارتی تحت نظارت این اداره کل در سطح استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

نـظـرات