کـد خبـر : 18522
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۵۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

پژوهشگر برگزیده سال در حوزه انرژی معرفی شد

پروفسور گئورگ قره‌پتیان، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه انرژی را کسب کرد.

پژوهشگر برگزیده سال در حوزه انرژی معرفی شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی انجمن انرژی ایران، پروفسور گئورگ قره‌پتیان طبق اطلاعات مربوط به انتشارات بین‌المللی الزویر بیشترین آمار ارجاع مقالات را میان دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی به خود اختصاص داده است. در این رابطه در چهارمین کنفرانس فناوری و مدیریت انرژی  انجمن انرژی ایران از وی به عنوان پژوهشگر برگزیده سال کشور در حوزه انرژی تقدیر شد.

این ارزیابی برای اولین بار در کشور و از سوی انجمن انرژی ایران صورت گرفته است.

انجمن انرژی ایران با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف عالی علمی، پژوهشی و فرهنگی کشور و پیشبرد دانش انرژی کشور تشکر و قدردانی کرده است.

 

پروفسور قره‌پتیان که مدتی معاونت پژوهشی پژوهشگاه نیرو را بر عهده داشته، یکی از شخصیت‌های ممتاز علمی کشور در حوزه‌ برق و انرژی است.

وی در سال‌های اخیر پژوهش‌های زیادی در زمینه ریزشبکه‌ها، شبکه‌های هوشمند، انرژی‌های تجدیدپذیر، ذخیره‌سازها و زمینه‌های مهم صنعت برق و انرژی به انجام رسانده است. نتیجه فعالیت‌های وی انتشار بیش از ۱۰۰۰ مقاله در مجلات و کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی بوده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، همچنین وی تعداد زیادی دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه‌های مذکور تربیت کرده است که در دانشگاه و صنعت برق مشغول به خدمت هستند.

 

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات