کـد خبـر : 18407
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۴۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

حاجي‌بابايي:

۴۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها وجود دارد/ وزير علوم تصميم‌گيري كند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: ۴۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها وجود دارد که باید در مورد آنها تصمیم‌گیری شود.

۴۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها وجود دارد/ وزير علوم تصميم‌گيري كند

به گزارش خبرگزاری ایونا، حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در همدان با اشاره به جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر علوم اظهار کرد: نبود تعادل در رشته‌های دانشگاهی و عدم انطباق آن با نیازهای جامعه یکی از موضوعاتی بود که با وزیر علوم مطرح شد.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها وجود دارد که باید در مورد آنها تصمیم‌گیری شود، گفت: تذکر در مورد افرادی که به عنوان هیات امنا انتخاب می‌شوند زیرا بعضا انگیزه و شرایط ندارند، از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: از آن جا که تعدادی از دانشگاه‌ها به تعداد کافی دانشجو ندارند، موضوع مطرح شده در این جلسه بر ضرورت ادغام آنها بود.

وی لزوم استفاده از مشارکت خیرین در تجهیز و توسعه دانشگاه‌ها، آسیبی که انتصاب سرپرست در دانشگاه‌ها به صورت طولانی‌مدت به مدیریت دانشگاه می‌رساند و لزوم تعامل بیشتر وزارت علوم با مجلس از دیگر موضوعاتی بود که طرح شد.

حاجی‌بابایی با تأکید بر لزوم تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت گفت: استفاده بیشتر از نیروهای علمی و عقلانی در بدنه علمی دانشگاه‌ها و تعیین تکلیف بورسیه‌ها نیز مورد بحث قرار گرفت.

وی تأکید کرد: از وزیر علوم خواستیم در ارتباط با شبکه‌های نفوذ و افرادی که در دانشگاه‌ها علیه نظام فضاسازی می‌کنند؛ با حساسیت بیشتری پیگیر باشند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه تسریع در ساماندهی دانشگاه‌ها در کشور و حساسیت بر ضرورت انجام عملکرد انقلابی از سوی وزیر علوم مورد تأکید قرار گرفت، گفت: تذکر این نکته که در برخی موارد احساس می‌شود؛ وزارت علوم تحت مدیریت افراد دیگری اداره می‌شود و باید وزیر خودش تصمیم گیرنده نهایی باشد از موارد تذکر نمایندگان ولایی بود.

وی با بیان اینکه وزیر علوم عنوان کرد برنامه وزارت علوم این است که دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های علمی ـ کاربردی به هم نزدیک شوند؛ افزود: توضیحات وزیر علوم در خصوص بورسیه‌ها این بود که مسائل کلی حل شده و ۲۱ نفر محروم شده‌اند که شرایطشان تطبیق نداشت.

حاجی‌بابایی گفت: وزیر علوم عنوان کرد، عده ای درسشان تمام نشده است،گروهی که فارغ‌التحصیل شده‌اند، بکارگیری آنها در دست بررسی است و بررسی‌های دقیق نیاز به زمان دارد .

وی ادامه داد: وزیر علوم طرح موضوع تصمیم‌گیری دیگران به جای ایشان را توهین به خود دانست و عنوان کرد «مسئولیت تمام کارها را به عهده می‌گیرم و تلاشم این است که از نمایندگان بیشتر مشورت بگیرم».

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات