کـد خبـر : 18405
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۴۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس:

مدیریت ۱۱ درصد مراکز علمی کاربردی فارس به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود از تعداد ۳۸ مرکز استان فارس ۱۱ درصد مدیریت آنها به بخش خصوصی منتقل شود.

مدیریت ۱۱ درصد مراکز علمی کاربردی فارس به بخش خصوصی واگذار می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدباقر احمدی با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری کشور که از سوی رئیس جمهور ابلاغ و اعلام شده که مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال ۹۸-۹۷ به بخش غیردولتی واگذار و یا منحل شوند اظهار داشت: از تعداد ۳۸ مرکزی که در استان وجود دارد پیش‌بینی می‌شود ۱۱ درصد به بخش خصوصی منتقل شود.

وی بیان کرد: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که این مراکز تعطیل نشوند، بلکه مدیریت آنها به بخش خصوصی منتقل شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس گفت: بر اساس ابلاغیه شورای عالی اداری، دانشگاه جامع علمی کاربردی قصد دارد به دستگاه‌های اجرایی که مراکز علمی کاربردی دارند، کمک کند تا این مراکز به بهترین شکل واگذار شوند.

این مقام دانشگاهی با بیان اینکه از ۱۶۹ کد رشته مورد پذیرش در ترم تحصیلی بهمن‌ماه ۳۸ رشته جدید است که براساس نیازسنجی‌ها به مجموع رشته‌های این دانشگاه اضافه شده است، افزود: آمار دانشجویان مشغول به کار در این دانشگاه قابل توجه است، زیرا تعداد زیادی از آنها تنها برای کسب مهارت بیشتر در حرفه مورد نظر در این دانشگاه تحصیل دارند وبر همین اساس ۶۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه به صورت داوطلب آزاد وارد مراکز و موسسات می‌شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس بیان کرد: هم اکنون ظرفیت هشت هزار و ۵۰۰ نفر، داوطلب برای ثبت نام در این دانشگاه وجود دارد که در حال حاضر ۱۵ هزار دانشجو در ۳۸ مرکز و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با دو هزار مدرس مشغول به تحصیل هستند.

احمدی گفت: آغاز ثبت‌نام داوطلبین در مقطع کاردانی مراکز و موسسات دانشگاه علمی کاربردی استان فارس از ۲۸ بهمن تا ۳ اسفندماه ادامه دارد و پس از اتمام ثبت‌نام متقاضیان در دوره کاردانی، ثبت‌نام در مقطع کارشناسی آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

نـظـرات