کـد خبـر : 13886
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۵۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:

نبود اشتغال و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مشکل در کردستان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل کشور و استان نبود اشتغال و سرمایه‌گذاری است، گفت: نبود درآمد، اشتغال پایین بودن سطح معیشت و این دست مشکلات بستر بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌سازد.

نبود اشتغال و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مشکل در کردستان است

به گزارش خبرگزاری ایونا، برهان صلواتی پیش از ظهر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان سنندج، اظهار کرد: محبوبیت مدیران به داشتن امکانات و پول نیست، بلکه تلاش و صادقانه با مردم رفتار کردن و قول دادن درست مهمترین اصل در این راستا است.

وی با بیان اینکه صداقت با مردم و تلاش در مسیر خدمت به آنان اولویت کاری مجموعه اداره کار در استان است، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اهداف در زمینه خدمت‌رسانی و توسعه باید تمام نقاط را به صورت همزمان دید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان تصریح کرد: توسعه روستای مبنای اصلی تو سعه شهری است چراکه اگر بی‌کار در روستاهای ما به وجود نیاید، حاشیه شهرها شکل نمی‌گیرد و شاهد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و غیره نخواهیم بود.

صلواتی نقش بانک‌ها را در توسعه و اشتغالزایی در هر منطقه‌ای حیاتی دانست و عنوان کرد: بانک‌ها باید با تسهیل در فرایند پرداخت تسهیلات و حمایت از بخش تولید بستر توسعه را در شهرها و روستاهای استان فراهم سازند.

وی اضافه کرد: برخی از جوانان با هزار و یک امید وقتی برای درخواست تسهیلاتی برای ایجاد اشتعال به بانک مراجعه می‌کنند، اما کارشناسان با گفتن اعتبار نداریم آنها را ناامید می‌کنند.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، اینگونه برخوردها موجب کاهش اعتماد جامعه به نظام می‌شود از این رو بخش قابل توجهی از مشکلات در این حوزه عدم راهنمایی و برخورد درست کارشناسان با متقاضیان تسهیلات اشتغال بود و این موارد فقط در استان ما به وضوح مشاهده می‌شود

صلواتی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل کشور و استان کردستان نبود اشتعال و سرمایه‌گذاری است، اذعان داشت: از همین جا اعلام می‌کنم تاکید رهبر و دغدغه ایشان اشتغال جوانان و معیشت مردم بوده و این موضوع باید به صورت ویژه در دستور کار همه مسوولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نبود درآمد، اشتغال پایین بودن سطح معیشت و این دست مشکلات بستر بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌سازد، گفت: جوان بیکاری در انجام امور دینی نیز سست خواهد و درجه تقوا و ایمانش پایین می‌آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دلایل آمارها بالای بذه‌کاری و مسائل اجتماعی نبود اشتغال است و اگر بتوانیم این موضوع را سامان دهیم بسیاری از مشکلات به خودی خود رفع خواهند شد.

صلواتی اضافه کرد: از همه مسوولان و متولیان امر می‌خواهیم در راستای توسعه تعاونی روستایی تلاش و بستر ایجاد اشتغال پایدار را در روستاها فراهم سازند.

وی اظهار داشت: با توجه به دغدغه رهبری و دولت لذا تیم کاری جدید سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان اولویت کاری خود را بر موضوعات ایجاد اشتعال بنا نهاده است.

انتهای پیام/

نـظـرات