کـد خبـر : 13883
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۴۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

استاندار تهران:

طبق تعهدات دولت باید ۱۰۰ هزار شغل در استان تهران ایجاد شود

استاندار تهران در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال این استان گفت: طبق تعهدات دولت ۱۰۰ هزار شغل باید در استان تهران ایجاد شود که ۱۲ هزار شغل حمایتی و ۸۸ هزار شغل در صنعت،کشاورزی و خدمات است.

طبق تعهدات دولت باید ۱۰۰ هزار شغل در استان تهران ایجاد شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد حسین مقیمی ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران که با حضور محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طی سخنانی گفت: لازم است در مسیر اجرای طرح های اقتصادی و اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان،کارآفرینان و سرمایه گذاران اطلاع رسانی جامعی انجام شود.

وی افزود: فرمانداران،بخشداران و اتحادیه صنوف تولیدی مختلف و بخش خصوصی با هماهنگی اتاق بازرگانی باید در جریان کامل اعطای تسهیلات سرمایه گذاری ، تولید و وام های پرداخت شده قرار بگیرند.

مقیمی در ادامه جلسه به گزارش ارائه شده در خصوص وضعیت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید میزان حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) افزایش یافت و این مسائل باید برای مردم اطلاع رسانی شود.

استاندار تهران تصریح کرد: باید در جامعه در موضوع اشتغال به سرمایه گذاری های خرد و کلان در کنار هم توجه شود و مصوبه مجلس و دستورالعمل دولت باید با همکاری بانک ها و ماموریت دستگاه ها در خصوص برنامه ریزی های حوزه اشتغال عملیاتی شود.

وی در ادامه سخنانش گفت: قرار است امسال ۹۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم و دولت این تعهد را دارد و از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار شغل باید در استان تهران ایجاد شود که ۱۲ هزار شغل حمایتی و ۸۸ هزار شغل در صنعت،کشاورزی و خدمات باید محقق شود و براین اساس حدود ۳۰ هزار شغل در صنعت،۳ هزار شغل در کشاورزی،۳۵ هزار شغل در خدمات و ۲۰ هزار شغل در سایر بخش ها باید در استان تهران ایجاد شود.

مقیمی با اشاره به اینکه ۳ هزار میلیارد تومان در استان باید در حوزه اشتغال سرمایه گذاری شود افزود: با تحقق این بودجه به اهداف خود در طرح تکاپو،کارورزی،تعاونی ها و مشاغل خانگی و روستایی دست خواهیم یافت و لازم است مداوم و روزانه رصد شود که در کدام مرحله طرح ها قرار داریم .

استاندار گفت: اگر ۱۰۰ هزار شغل در استان ایجاد کنیم به این معنا است که کار خود را طبق وظایف به درستی انجام داده ایم.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات