کـد خبـر : 13873
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۲۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

اولویت اصلی سیستم بانکی تولید و اشتغال باشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولویت نخست و اصلی سیستم بانکی استان هدایت و مدیریت منابع در جهت ایجاد فرصت اشتغال و رونق تولید باشد.

اولویت اصلی سیستم بانکی تولید و اشتغال باشد

به گزارش خبرگزاری ایونا، علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز، ۱۰ دی‌ماه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: اجرای یک برنامه مدون در راستای بررسی ارائه تسهیلات رونق تولید و نحوه مصرف و بکارگیری برای تولید و اشتغال ضروری است .
وی بیان کرد: در حوزه بازپرداخت‌ها و عدم بازپرداخت حرکت ارائه تسهیلات از سوی بانک‌ها را کُند کرده است .
همچنین، جبار کیانی‌پور، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز با اشاره به تسهیلات ارائه شده رونق تولید، خاطرنشان کرد: اگر آمار بازگرداندن واحدها به چرخه تولید محقق شده باشد، باید اشتغالزایی بالا در استان را شاهد باشیم و حرکت هدفمند در ارائه تسهیلات ضروری است .
وی با بیان اینکه رسالت برخی از بانک‌ها واسطه گری شده است، تصریح کرد: در حالی که برخی از بانک‌ها منابع دارند، نسبت به پرداخت تسهیلات اقدامات مناسبی را انجام نمی‌دهند .
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بر رفع مطالبات اقتصادی مردم با تحقق تولید و اشتغال تاکید کرد و خواستار تلاش بیشتر برای دستیابی به توسعه شد.
بنابر این گزارش، همچنین، داریوش دیودیده، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در راستای بازسازی و نوسازی واحد های تولیدی، ۳۴ واحد با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده است .
وی افزود: از این تعداد تنها به سه مورد تسهیلاتی به مبلغ دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است .
دیودیده بیان کرد: در مجموع ۷۰ واحد متقاضی بازسازی و نوسازی ثبت‌نام کرده‌اند و افزایش سرعت ارائه تسهیلات برای تحقق هدفگذاری‌ها ضروری است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نام واحدهای متقاضی تسهیلات در حوزه رونق گردشگری خبر داد و ابراز کرد: در همین راستا اقدامات لازم برای انجام مراحل ثبت‌نام به مانند حوزه تسهیلات رونق تولید انجام خواهد شد و تحقق توسعه گردشگری استان در این راستا دیده شده است .
همچنین، جعفر گوهرگانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: در راستای دریافت تسهیلات رونق در بخش کشاورزی ۴۱۳ثبت نام انجام شده است که از این تعداد ۲۰۷مورد به مبلغ ۷۰میلیارد تومان توسط کارگروه تایید شده است .
وی افزود: با معرفی ۱۷۵مورد متقاضی تسهیلات به بانک ها تنها قریب به ۱۰درصد پرداخت انجام شده است که فعالیت بهتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ضروری است .
گوهرگانی اضافه کرد: بانک‌ها باید در این حوزه پاسخگو باشند و اقدامات لازم را برای تحقق ارائه تسهیلات رونق در بخش کشاورزی انجام دهند.

انتهای پیام/

نـظـرات