کـد خبـر : 13860
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۵۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

خودروهای دنا پلاس و رانا وارد بازار عمان می شوند

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان از ورود خودروهای دنا پلاس و رانا به بازار عمان خبر داد.

خودروهای دنا پلاس و رانا وارد بازار عمان می شوند

به گزارش خبرگزاری ایونا، از سازمان توسعه تجارت ایران، «عباس عبدالخانی» گفت: شرکت ایران خودرو به عنوان اولین خودروساز ایرانی، مجوز سازمان استاندارد شورای همکاری خلیج فارس (GSO) را برای صادرات محصولات دناپلاس و رانا به این منطقه کسب کرد.
وی با بیان این که بعد از انجام موفقیت آمیز تست های استحکام بدنه،‌ دینامیکی و تصادف خودرو؛ مجوز لازم جهت ورود محصولات یاد شده به بازار از سوی اعضای شورای همکاری خلیج فارس صادر شد، اظهار کرد: پیش بینی می شود که این خودروها با استقبال قابل توجهی از مشتریان مواجه شود.
گفتنی است، یک برند لاستیک ایرانی در مراحل نهایی مجوز شورای همکاری خلیج فارس قرار گرفته است.
عمان در رتبه دهم کشورهای صادرات ایران قرار دارد و در هشت ماه امسال یک میلیون و ۲۳۴ هزار تن کالا به ارزش ۳۶۸ میلیون دلار به این کشور صادر شده که از لحاظ ارزشی ۱٫۳ درصد از کل صادرات کشورمان را به خود اختصاص داده است.
همچنین صادرات ایران به عمان طی سال ۱۳۹۴، ۳۷۶ میلیون دلار بود که با افزایش ۱۵۷ میلیون دلاری، به ۵۳۳ میلیون دلار طی سال ۱۳۹۵ رسیده است.
عمده‌ترین کالاهای صادراتی ایران به عمان، طی سال ۱۳۹۵، شامل حیوانات زنده، محصولات آهن، فولاد، مس، قیر و مصالح ساختمانی بوده است. افزایش صادرات به کشور عمان طی مدت مذکور، ناشی از افزایش صادرات کالاهایی مانند سیمان سفید، محصولات آهن و فولاد و دام زنده و یا صادرات جدید کالاهایی مانند هادی‌های برقی، فرو سیلیوم وکلینگر، بوده است.
مهمترین اقلام وارداتی از کشور عمان نیز شامل وسائل نقلیه موتوری، دارو، گیرنده‌های رادیویی و پلی اتیلن ترفتالات بوده است.

انتهای پیام/

نـظـرات